Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    Deszcz im nie straszny…

    Pomimo niesprzyjającej pogody w sobotę, 9 maja, odbyła się wycieczka rowerowa, której organizatorem był ks. Rafał. Tym razem ks. Rafał przygotował dla młodzieży ciekawą niespodziankę – wycieczka rowerowa została powiązana z ciekawostkami historycznymi.

    O godz. 10:30 spod plebanii wszyscy wyruszyli w kierunku Bronowa, gdzie odbył się pierwszy postój – zwiedzanie ruin Pałacu w Bronowie. Po krótkiej chwili przeznaczonej na regenerację sił trzeba było udać się w dalszą drogę do sąsiedniej parafii w Roztoce. Tam młodzież miała okazję uczestniczyć w zwiedzaniu Pałacu. Historię rodziny Hochbergów młodzieży przedstawił pan Edward Hałdaś.

    Ostatnim punktem wycieczki było ognisko, które odbyło się na boisku w Jugowej.

    Składamy serdeczne słowa podziękowania Panu Edwardowi Hałdasiowi oraz Panu Kazimierzowi Kudle za możliwość zwiedzenia Pałacu w Roztoce oraz przekazanie krótkiej historii, która wiąże się z Pałacem oraz z rodziną Hochberów. Bóg Zapłać!