AktualnościZ życia parafii

Zespół Partita zakolędował w Dobromierzu

W pierwszą sobotę stycznia w naszej parafii po raz IX odbył się koncert kolęd i pastorałek. W tym roku przed publicznością zgromadzoną w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła wystąpił zespół wokalny Partita, który powstawł w Warszawie w 1966 r. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Bronisław Kornaus oraz Andrzej Frajndt.

Na samym początku słowo do wszystkich przybyłych na koncert skierował Wójt Gminy Dobromierz pan Jerzy Ulbin, który wraz z ks. proboszczem zapowiedział artystów. Ksiądz Andrzej przywitał także gości honorowych: Ordynariusza Diecezji Świdnickiej, ks. Bpa Ignacego Deca, który towarzyszy nam podczas każdego koncertu kolęd i pastorałek oraz prezydenta Wałbrzycha pana dra Romana Szełemeja.

W repertuarze zespołu były znane kolędy oraz pastorałki śpiewane od dawna, ale także kilka najsłynniejszych przebojów zespołu, m.in. „Pytasz mnie co ci dam” oraz „Dwa razy dwa” – piosenka ta zdobyła jedną z głównych nagród Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opole 1973 r.. Niejedna osoba z publiczności śpiewała te sławne hity razem z nimi.

Pastorałkę pt. „W grudniową noc” zespół zadedykował księdzu proboszczowi Andrzejowi Walerowskiemu, dziękując tym samym ks. Andrzejowi za zaproszenie oraz za jego życzliwość i serdeczność.

Słuchacze zebrani w kościele wielkimi brawami podziękowali zespołowi PARTITA za ich półtoragodzinny koncert. Natomiast ksiądz proboszcz w słowie końcowym podkreślił, że nie jest to ostatni występ tego zespołu w naszej parafii.

Śpiewanie kolęd jest bardzo ważna cząstka tradycji związanej ze świętami Narodzenia Pańskiego, o której nikt nie powinien zapominać. W dzisiejszym świecie niestety zdarza się, że brakuje wspólnego kolędowania przy wigilijnym stole. Dlatego właśnie ideą koncertu kolęd i pastorałek jest zbliżenie do siebie ludzi, gdyż wspólne śpiewanie jednoczy.