AktualnościZ życia parafii

XI Koncert Kolęd i Pastorałek

W środę, 10 stycznia, już po raz 11 w naszej parafii odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. W tym roku w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła kolędował zespół Czerwone Gitary, który już od 59 lat występuje na scenie.

Czerwone Gitary to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów muzycznych. Grupa ta została założona już w 1965 roku na terenie Gdańska. Zespół specjalizuje się w trzech podstawowych gatunkach muzycznych: rock, bigbit oraz rock’n’roll. Za założenie zespołu odpowiadają Bernard Dornowski, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk, Krzysztof Klenczon oraz Henryk Zomerski. Aktualnie w grupie pozostał jedynie Jerzy Skrzypczyk, któremu towarzyszą Arkadiusz Wiśniewski, Mieczysław Wądołowski, Marek Jabłoński i Marcin Niewęgłowski. Członkami zespołu byli też Seweryn Krajewski, Ryszard Kaczmarek, Wojciech Hoffmann, Dominik Kuta, Jan Pospieszalski, Arkadiusz Malinowski, Dariusz Olszewski, Marek Kisieliński, Artur Chyb oraz Artur Żurek. 

Na samym początku zespół powitał Wójt Gminy Dobromierz, który wspomniał również o tym, że Czerwone Gitary miały wystąpić na 10 jubileuszowym Koncercie Kolęd i Pastorałek w Dobromierzu, ale z powodu pandemii koncert musiał zostać odwołany. Później głos zabrał ks. Proboszcz, który z radością przywitał zebraną publiczność w kościele na czele z J.E. Ks. Biskupem Seniorem Ignacym Decem. Pomimo silnego mrozu do kościoła przybyło wielu parafian, mieszkańców Gminy Dobromierz oraz gości z pobliskich mniejszych miejscowości, jak i miast, o którym ks. Proboszcz również wspomniał.

Oprócz pięknych polskich kolęd i pastorałek, wśród których nie mogło zabraknąć „Jeden taki dzień w roku”, zespół zaśpiewał swoje najbardziej popularne i cenione przez publiczność utwory: „Płoną góry, płoną lasy”, „Nie spoczniemy”, „Biały krzyż”, „Historia jednej znajomości”, „Anna Maria”, „Nie zadzieraj nosa”, „Dozwolone do lat 18”, oraz „Takie ładne oczy”. 

Publiczność zachwycona występem zespołu Czerwone Gitary skandowała na stojąco o bis, a ks. Proboszcz w imieniu wszystkich poprosił o zaśpiewanie jeszcze kilku utworów. Na koniec koncertu Biskup Senior udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Jeden komentarz do “XI Koncert Kolęd i Pastorałek

Możliwość komentowania została wyłączona.