Z życia parafii

Wycieczka do Pragi

W sobotę, 14 grudnia, nasza parafia wraz z parafią pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym udała się na Jarmark Bożonarodzeniowy do Pragi.

Dzień był bardzo intensywny, gdyż na podróżujących czekało wiele miejsc do zwiedzania. Wycieczka rozpoczęła się od Wzgóza Zamkowego praskich Hradczan – m.in. zwiedzanie Zamku Królewskiego. Później wszyscy wyruszyli na spacer przez Małą Stranę do Mostu Karola, który jest jedną z głównych atrakcji Pragi. Kolejno udano się w stronę rynku przez dzielnicę Żydowską. Po dotarci pod wieżą Ratuszową z zegarem „Orloj” odczekano do pełnej godziny, aby można było zobaczyć działanie słynnego zegara. Następnie był czas wolny – możliwość zakupu prezentów i ozdób choinkowych na Jarmarku Adwentowym, na którym było pełno straganów ze świątecznymi rozmaitościami od lokalnych specjałów po rękodzieła. Można też było posłuchać kolęd oraz napić się grzanego wina.