Z życia parafii

V Parafialny Festyn Rodzinny

4 czerwca w naszej parafii odbył się rodzinny festyn zorganizowany przez Księdza Proboszcza oraz Komitet Remontu Kościoła w Szymanowie.

Impreza rozpoczęła się od powitania przez głównego organizatora ks. Andrzeja Walerowskiego. W sobotni wieczór koncertowała w Szymanowie kapela Góralska Hora, która zaśpiewała najpiękniejsze góralskie pieśni. Na scenie wystąpił również lokalny zespół „Czerwone Róże”, który przypomniał wszystkim wspaniałe ludowe pieśni.

Bardzo licznie gromadzący się uczestnicy mieli do dyspozycji szereg atrakcji. W trakcie trwania festynu można było wziąć udział w warsztatach konserwacji zabytkowych przedmiotów oraz grach i zabawach przygotowanych dla dzieci i dorosłych. Zgodnie z tradycją każdy mógł też zakupić los, który brał udział w wieczornej zabawie fantowej – „każdy fant wygrywa”. Dorośli mogli odwiedzić w przerwach między występami stoiska gastronomiczne z kiełbaskami, bigosem, ciastami. Sporą popularnością cieszyła się licytacja przedmiotów.

Cały dochód z festynu został przeznaczony na remont dachu kościoła pw. św. Jadwigi w Szymanowie.