Z życia parafii

Uroczyste powitanie ks. Andrzeja Walerowskiego

W niedzielę 10 lipca 2011 r. o godz. 12:30 w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Dobromierzu, odbyło się uroczyste wprowadzenie Ks. Kanonika Andrzeja Walerowskiego w urząd Administratora Parafii p.w. Św. Michała Archanioła  w Dobromierzu. W tej uroczystości uczestniczył  J.E. Ks. Biskup Pomocniczy Diecezji Świdnickiej Adam Bałabuch.

W uroczystości wzięli także udział m.in. Księża zaproszeni przez Ks. Andrzeja, jego rodzina i przyjaciele oraz parafianie.

Na samym początku nowego Proboszcza powitali przedstawiciele Rady Parafialnej oraz Wójt Gminy Dobromierz.

Po homilii Ks. Biskupa Adama Bałabucha, Ks. Prałat dr Jan Gargasewicz – dziekan Dekanatu Świebodzice odczytał Dekret Biskupa Ordynariusza Diecezji Świdnickiej Ignacego Deca, którym mianował Ks. Kanonika Andrzeja Walerowskiego z dniem 27 czerwca 2011 r. administratorem naszej parafii z wszystkimi uprawnieniami w zakresie prawa powszechnego i diecezjalnego. Ks. Biskup w swoim Dekrecie zawarł także życzenia dla nowego proboszcza – aby posługa duszpasterska w nowej parafii przynosiła obfite owoce duchowe dla dobra powierzonego ludu Bożego.

Po odczytaniu Dekretu, Ks. Dziekan – na mocy upoważnienia i woli Księdza Biskupa Ignacego Deca – dokonał uroczystego wprowadzenia ks. Andrzeja Walerowskiego w obowiązki proboszcza Parafii Św. Michała Archanioła w Dobromierzu i przekazał mu władzę jaką prawo kościelne przyznaje proboszczowi.

Nowy proboszcz, ks. Andrzej Walerowski, w obecności wszystkich zgromadzonych na tej Mszy Świętej złożył uroczyste wyznanie wiary oraz przyrzeczenie wierności Chrystusowi i nauczaniu Kościoła.

Na zakończenie Mszy Św. Ks. Proboszcz podziękował Panu Bogu za to, że może być tu z nami. „Jestem otwarty na różnego rodzaju kontakty, drzwi plebani stoją przed wami otworem. Jeśli będziecie chcieli się podzielić swoimi problemami lub radościami zawsze możecie przyjść do mnie. Jestem tu dla Was” – te słowa wypowiedział ks. Andrzej zwracając się do Parafian.

Następnie Ks. Proboszcz podziękował za życzliwe przyjęcie, którego już doświadczył w parafii podczas posługi, jaką sprawował dotychczas.

Podziękowania zostały skierowane również do Ks. Biskupa Adama za to, że przyjął zaproszenie na tę uroczystość. Do Księdza Prałata Jana Gargasewicza (byłego proboszcza naszej parafii) za to, że wprowadził go w „życie naszej parafii”. Także podziękowania były kierowane do: wszystkich Księży, którzy przybyli na tę uroczystość, przedstawicieli Rady Parafialnej, Pana Organisty, Pani Kościelnej, Władz Gminy, Ks. Wikarego Gabriela, Scholi, Rodziny i Przyjaciół, jak i całej wspólnoty parafialnej.

Po Księdzu Proboszczu Andrzeju Walerowskim jeszcze raz zabrał głos Ks. Dziekan Jan Gargasewicz, który życzył mu by w Dobromierskiej Parafii mu się dobrze pracowało. I przypomniał słowa, które wypowiedział odchodząc z naszej parafii „Umarł Król, niech żyje Król.”