Z życia parafii

Spotkanie opłatkowe OSP

Już po raz drugi Ochotnicza Straż Pożarna z całej Gminy Dobromierz wspólnie zgromadziła się na spotkaniu opłatkowym. 21 grudnia, o godz. 15:00 w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, Druhny i Druhowie wzięli udział w uroczystej Mszy św. w intencji wszystkich Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Dobromierz, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił – J.E. Ks. Biskup Ignacy Dec. Wspólnie z Ks. Biskupem Mszę św. koncelebrowali: ks. Andrzej Walerowski – kapelan OSP Gminy Dobromierz oraz ks. prałat senior Wenancjusz Róg.

Po Mszy św. wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście udali się do Domu Bożego Miłosierdzia, gdzie zostały złożone życzenia świąteczno-noworoczne, a także tradycyjnie przełamano się opłatkiem. Następnie wszyscy przystąpili do spożywania wigilijnych pokarmów przygotowanych przez organizatorów.

W spotkaniu opłatkowym udział wzięli również przedstawiciele władz gminy: Wójt Gminy Dobromierz – Jerzy Ulbin oraz Radni Gminy Dobromierz. Wśród gości był także przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy – Tomasz Szuszwalak, Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Świdnicy – Alicja Synowska, Starszy Kapitan – Zygmunt Lis, Młodszy Brygadier – Bogdan Najdek oraz Młodszy Brygadier – Piotr Sułek.