AktualnościZ życia parafii

Spotkanie opłatkowe OSP Gminy Dobromierz

W dniu 18 grudnia 2019 r. tradycyjnie, już od kilku lat, w dobromierskiej parafii odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Dobromierz oraz przedstawiciele Straży Pożarnej z Powiatu Świdnickiego i zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. Bp Senior Ignacy Dec. Na początku Eucharystii ks. proboszcz, a zarazem kapelan OSP Gminy Dobromierz, przywitał Biskupa Świdnickiego oraz przybyłych Strażaków Ochotników oraz gości. Następnie przedstawiciele Strażaków powitali ks. Bp. Ignacego i prosili o ofiarowanie Mszy Św. w ich intencji, ich rodzin oraz zmarłych strażaków Gminy Dobromierz.

W swojej homilii główny celebrans nawiązywał do fragmentów Ewangelii dotyczących ukazania się Józefowi Anioła Pańskiego. Mówił o tym, że Józef wykazał się wielką odwagą poprzez wzięcie brzemiennej Maryi do siebie. Ale też zwrócił uwagę, że druhowie i druhny też wykazują się odwagą podczas wyjazdu na każdą akcję. Zauważył też, że w Eucharystii uczestniczy więcej druhów i zachęcał ich do powierzenia się opiece św. Józefa i żeby to Józef był dla nich wzorem wszelkich cnót rodzinnych.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego został odczytany fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa Chrystusa, później ks. biskup Ignacy, ks. proboszcz Andrzej oraz prezes Gminnego Związku OSP Janusz Zawadzki, złożyli wszystkim życzenia ( z powodu pandemii nie było tradycyjnego łamania się opłatkiem), a następnie przystąpiono do spożywania wigilijnych potraw.