Z życia parafii

Spotkanie Młodzieży Diecezji Świdnickiej – Wambierzyce 2011

17. września 2011 roku młodzież z naszej parafii udała się do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycah, gdzie uczestniczyła w Dziecezjalnym Spotkaniu Młodzieży Diecezji Świdnickiej. Do Wambierzyc przybyła młodzież z różnych rejonów diecezji. W spotkaniu wzięło udział 15 osób z naszej parafii, których opiekunem był ks. wikariusz Gabriel Mularz.

Już w drodze do Wambierzyc młodzież nie oszczędzała swoich sił i by podróż mijała im szybciej śpiewali piosenki religijne. W busie dochodziło do kłótni o to, co ma być śpiewane. Ale na szczęście cały spór został szybko złagodzony piosenką „Święty Uśmiechnięty” i „Bo nikt nie ma z nas”…

Pierwszym etapem spotkania była Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Ignacego Deca, który w swojej homilii głosił piękne, a zarazem pouczające słowa do młodzieży.

Po uroczystej Eucharystii można było posilić się posiłkiem przyszykowanym przez ojców franciszkanów. (Trzeba przyznać, że serwowane przez nich potrawy były bardzo pyszne.)

W międzyczasie na placu koronacyjnym uczestnicy spotkania świetnie spędzali czas na wspólnej zabawie, m.in: tańczono taniec belgijski, bawiono się w „biegnie, biegnie mały osioł”, itp.

 

Kolejnym punktem spotkania były świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży w Madrycie oraz pantomima w ich wykonaniu. O spotkaniu w Madrycie opowiadał również diecezjalny koordynator ŚDM, ks. Paweł Łabuda. Zachęcał on też młodzież na wyjazd w 2013 r. do Rio de Janerio, gdyż właśnie tam za 2 lata odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

Około godziny 17:20 rozpoczęła się konferencja katolickiego publicysty Tomasza Terlkowskiego. Pan Tomasz opowiadał o swoim życiu, w którym odnalazł Boga. O swojej rodzinie, dzięki której zrozumiał jakie cele wyznacza mu Pan Bóg. Dawał też dobre rady dla młodzieży, by zaufali Bogu i jemu powierzyli swoje życie. Oraz aby w trudnych sytuacjach zadawali pytania Bogu, a on na pewno im odpowie.

Po wystąpieniu Pana Tomasza jeden z ojców franciszkanów zapraszał wszystkich na schody przed Sanktuarium by zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zaraz potem przyszedł czas na koncert zespołu Propaganda Dei z Konina, który zachęcił swoim graniem publiczność do zabawy.

Tuż przed końcem spotkania odbył się spektakl teatralny pt. „Zraniony Pasterz” w wykonaniu Teatru Droga z Poznania.

Diecezjalny Dzień Młodzieży w Wambierzycach zakończył się Apelem Maryjnym, błogosławieństwem ks. biskupa Ignacego Deca i iluminacją Bazyliki.

Niestety grupa z naszej parafii nie została do końca spotkania. Młodzi mieli do wyboru: albo zostać do końca spotkania albo w drodze powrotnej wstąpić do KFC w Wałbrzychu. Starsza część grupy została przegłosowana przez młodszą i trzeba było przed godziną 20:00 opuścić Wambierzyce…

Wszyscy, którzy brali udział w spotkaniu składają słowa „Serdeczne Bóg Zapłać” za zorganizowanie wyjazdu i mają nadzieję, że Wambierzyce to dopiero początek pielgrzymowania z naszą parafialną młodzieżą.