Z życia parafii

Spektakl „Popiełuszko – apostoł odwagi”

Kolejny raz do naszej wspólnoty parafialnej przyjechali aktorzy z Polskiego Teatru Historii. Tym razem spektakl muzyczny dotyczył ks. Jerzego Popiełuszki. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Teatru jest to sztuka, która opowiada o niezwykłej charyzmie i nieugiętej sile Wiary błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Całe widowisko oparte zostało na ukazaniu najważniejszych fragmentów z życia bł. Księdza Jerzego, w których niejednokrotnie musiał pokonać swoje słabości i dzięki zawierzeniu się Bogu miał siłę do dalszej walki i głoszenia prawa do życia w wolności i sprawiedliwości oraz protestowania przeciwko atakom bezprawia i przemocy.

W przedstawieniu zadebiutowali także ministranci z naszej parafii. Jakże wielkie to wyróżnienie wziąć udział w spektaklu, w którym występują prawdziwi aktorzy. Chłopcy spisali się na scenie na medal za co dostali podziękowania od aktorów z Mikołowa oraz od księdza proboszcza, który dostrzegł w niektórych z nich talent artystyczny i życzył im kariery w tym zawodzie.