Z życia parafii

Santo Subito – w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

W minioną niedzielę, 15 czerwca, o godz. 13:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu odbył się koncert zatytułowany „Santo Subito” – poświęcony naszemu wielkiemu świętemu Janowi Pawłowi II. Spektakl muzyczny wykonali aktorzy z Teatru Prowincja.

Santo Subito to widowisko muzyczne, które za pomocą jedenastu utworów obrazuje drogę do świętości Sługi Bożego Jana Pawła II. Wielkim atutem dzieła wykonywanego przez Teatr Prowincja jest to, że posługują się oni prostym językiem muzyki współczesnej, co budzi wśród słuchających wielkie poruszenie oraz ciekawość tego, co wydarzy się w dalszej części trwania spektaklu. Epickie, wzruszające kompozycje, znakomite aranżacje i świetne wykonanie wokalne sprawiają, że Santo Subito na długo pozostaje w pamięci odbiorców.

Aktorzy w klimat każdego z utworów wprowadzają poetyckie introdukcje, które nie tylko nakreślają tematykę spektaklu ale również  w połączeniu z muzyką tworzą niezwykły połączenie dźwięków i emocji.

Narracje spektaklu prowadzą trzy anioły Rafał, Michalina oraz Gabriela, które towarzyszyły Karolowi Wojtyle od narodzin po kres jego ziemskiej wędrówki. Pojawiają się cytaty i wspomnienia najważniejszych stacji życia Jana Pawła II.

 

Źródło: informacja własna oraz http://www.teatrprowincja.pl/santo-subito