Z życia parafii

Przymierze z Maryją

W niedzielę, 13. października, odbyło się wiele wydarzeń w naszej parafii. Po pierwsze przeżywaliśmy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Był to też dzień, kiedy po raz ostatni w tym roku zgromadziliśmy się na nabożeństwie fatimskim, aby zawierzyć Matce Bożej nasze osobiste intencje.

Przed wieczorną Eucharystią odbył się spektakl muzyczny pt. „Paraklet” w wykonaniu aktorów z Polskiego Teatru Historii z Mikołowa. Motywem przewodnim było przedstawienie roli Ducha Świętego. Słowa przeplatane śpiewem wprowadzały nastrój do refleksji nad życiem każdego człowieka. W tym przedstawieniu nie zabrakło także przytoczenia słów św. Jana Pawła II, który podczas wizyty w Polsce mówił ” Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”. Na zakończenie można było usłyszeć kilka ciekawych informacji o Miłosierdziu Bożym, które przekazała znana na całym świecie apostołka Miłosierdzia Bożego św. Faustyna Kowalska.

Po podziękowaniu aktorom przez publiczność za ich występ, słowa wdzięczności wyraził Ksiądz Proboszcz, który podkreślał, że ma nadzieję, że będzie to dla zebranych dobra lekcja pozwalająca lepiej odczytać działanie Ducha Świętego. Wyraził także słowa podziękowania za to, że Polski Teatr Historii kolejny raz zawitał do Dobromierza, a także że młodzi aktorzy pokazują świat prawdziwej sztuki i są nośnikiem wartości chrześcijańskich. Tym samym zaprosił artystów do naszej parafii w maju 2020 roku, aby przedstawili spektakl muzyczny związany z Matką Bożą.

Po występie o godz. 17.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcin Werczyński, prefekt WSD we Wrocławiu. Wspólnie z nim koncelebrowali ją ks. proboszcz Andrzej oraz ks. wikariusz Andrzej.

W homilii, którą wygłosił główny celebrans mowa była o zawierzeniu się Matce Najświętszej i traktowaniu jej jak swoją matkę, która zawsze przyjdzie z pomocą i do której zawsze można przyjść ze swoimi problemami.

Po Mszy św. wyruszała procesja Maryjna ulicami Dobromierza, którą poprowadził ks. Andrzej Raczycki. Czas modlitewnego czuwania zakończył śpiew apelu jasnogórskiego.

Już dziś zapraszamy serdecznie na kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej, które odbędzie się 13. maja 2020 roku!