Informacje

Program pielgrzymki Portugalia, Fatima 2019

8  dniowa pielgrzymka do Fatimy i Portugalii z wylotem z Wrocławia 27.04 – 4.05.2019

Program:

1 dzień 27.04.2018 (sobota),   Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godzinie 14:25, przelot do Lizbony (16:25 – 19:00). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 28.04.2019,  śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie sanktuarium oraz muzeum ze słynną koroną MB fatimskiej zawierającą kulę postrzałową JP II. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 29.04.2019,   śniadanie, przejazd do Batalha –  zwiedzanie klasztoru Santa Maria da Vittoria, perła późnego gotyku. Następnie Alcobaca – monumentalne opactwo cystersów w stylu romańskim wraz z imponujacą kuchnią klasztorną. Odwiedziny Nazare – urocze sanktuarium nad brzegiem oceanu – spacer i relaks nad oceanem. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień 30.04.2019,   śniadanie, pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień MB oraz anioła, spacer i zwiedzanie domów rodzinnych oraz miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka – Ajustrel. Czas wolny. Degustacja win. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień 1.05.2019, Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Porto wraz z zabytkową katedrą,  spacer po monumentalnym moście Luisa będącym wizytówką Porto i po zabytkowej starówce. Rejs statkiem po rzece Duero, degustacja słynnego wina  Porto. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień 2.05.2019, śnadanie. Przejazd do Coimbry, zwiedzanie Uniwersytetu – najstarszej i najbardziej prestiżowej uczelni w Portugalii wpisanej na listę Unesco wraz ze słynną Bibliotecą Joanina. Przejazd do Aveiro, portugalskiej Wenecji, rejs łodziąpo kanałach, spacer po zabytkowej starówce. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień 3.05.2019, śniadanie, przejazd do Tomar, zwiedzanie Convento de Cristo, siedziby zakonu Templariuszy oraz ich następców wpisany na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce z kościołem Jana Chrzciciela. Obiadkolacja, nocleg.

8 dzień 4.05.2019, śniadanie, przejazd do Lizbony, stolicy Portugalii i miasta nasyconego niepowtarzalnym klimatem z klasztoru Hieronimitów, przejazd do wieży Belem na terenie dawnego portu, z którego wyruszaly wyprawy odkrywców. Spacer po starówce, zwiedzanie katedry i kościoła św. Antoniego znajdującego się w miejscu urodzenia jednego z najbardziej znanych świętych. Przejazd na lotnisko. Przelot do Wrocławia 19:25 – 23:59.
osób: 30 Cena za os: 2900 zł

cena zawiera: 7 noclegów, 7 obiadokolacji, 7 śniadań, przelot samolotem (bagaż podręczny wymiary 40 cm x 30 cm x 20 cm w kabinie umieszczony pod fotelem,  plus bagaż rejestrowy 20 kg), ubezpieczenie NNW i KL – choroby przewlekłe, transport autokarem w Portugalii, opieka pilota

cena nie zawiera: bilety wstępu, opłaty lokalne, degustacje, rejs statkiem, rejs łodziami, przewodnicy, audioguide – razem 100 euro/os.