Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła

Pochylony do Twych stóp, chcę Ci śpiewać „Któż jak Bóg”

Powrót św. Michała Archanioła do Dobromierza nastąpił po godz. 15:00. W kościele parafialnym ks. Proboszcz Andrzej Walerowski poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie nastąpiła krótka chwila osobistej modlitwy, a po niej o godz. 16:00 młodzież rozpoczęła swoją adorację. W adorację młodzieży włączyli się również: p. katechetka Teresa Żołądek, p. katechetka Elwira Kirklo oraz ks. wikariusz Romuald Witwicki. Piękne pieśni przeplatane rozważaniami trwały ponad 40 minut.

O godz. 17:00 rozpoczęła się Msza św., którą sprawował ks. Proboszcz wraz z ks. Prałatem seniorem Wenancjuszem Rogiem, a homilię tradycyjnie wygłosił ks. Robert Ryndak.

Na zakończenie Mszy św. można było podchodzić do ołtarza i przyjąć osobiste błogosławieństwo. Natomiast po Mszy św. w zakrystii znajdował się kleryk Tomasz Łepek wraz z pamiątkami i Szkaplerzami, które można było u niego zakupić. Nabyte przez chętnych Szkaplerze św. Michała Archanioła zostały poświęcone przez ks. Roberta i uroczyście nałożone każdej osobie, która zdecydowała się na przyjęcie Szkaplerza.

Następnie, o godz. 19:00, został wyświetlony film o Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo. Film opowiadał m.in o tym, że w  południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju bazylika. Do tego miejsca mozna dotrzeć dwiema drogami. Pierwsza, znacznie szybsza, prowadzi z oddalonego o nieco ponad 20 kilometrów San Giovanni Rotondo; inna, bardziej okrężna wiedzie na wzgórze wieloma serpentynami. Ta druga trasa, choć męcząca, rekompensuje nam trud wspaniałymi widokami. Pierwsza budowla chrześcijańska w stylu preromańskim, wzniesiona w epoce bizantyjskiej, została usytuowana poniżej groty. Następnie, między VII i VIII w., Longobardowie dobudowali bazylikę, przez którą wchodziło się do sanktuarium. W filmie też zostały również opisane objawienia św. Michała Archanioła, jakie miały miejsce i które doprowadziły do wybudowania sanktuarium św. Michała Archanioła.

Po filmie był czas na osobistą modlitwę, aż do godz. 21:00, kiedy to rozpoczął się Apel Jasnogórski, łącząc się duchowo z Jasną Górą zakończył się sobotni dzień spędzony wspólnie ze św. Michałem Archaniołem.