AktualnościZ życia parafii

Pielgrzymka na Maltę „Śladami św. Pawła Apostoła”

PROGRAM PIELGRZYMKI

30.04-7.05.2024

  • 1 dzień

zbiórka na lotnisku we Wrocławiu. Przelot na Maltę, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

  • 2 dzień

śniadanie, całodzienna wycieczka na sąsiednią wyspę GOZO: Bazylika Ta’Pinu sanktuarium Matki Bożej , spacer po stolicy wyspy Victorii z piękną Cytadelą znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO obiadokolacja, nocleg

  • 3 dzień

Śniadanie. Przejazd do stolicy wyspy – VALLETTY. Dominuje tu architektura i zabudowa z okresu, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO. Spacer po mieście: Pałac Wielkich Mistrzów oraz skwer św. Jerzego. Port, z którego roztacza się zapierająca dech panorama miasta, następnie Ogrody Baracca, Nawiedzenie kościoła Św. Pawła, w którym znajdują się relikwie świętego, zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg

  • 4 dzień

śniadanie, przejazd do tzw. „Trzech Miast”: SENGLEA, COSPICUA I VITTORIOSA. Spacer po ogrodach w Senglei do Belwederu, nastepnie panoramiczny przejazd przez Cospicuę do Vittoriosy – zwiedzanie kościoła Św. Wawrzyńca. Spacer po starym mieście Birgu. Następnie rejs po zatoce- niezwykła okazja aby podziwiać panoramę stolicy Malty – najlepiej zachowanego kompleksu fortyfikacji (lista dziedzictwa kulturowego UNESCO) z perpektywy łodzi. Obiadokolacja , nocleg.

  • 5 dzień

Śniadanie. Przejazd do MDINY, dawnej stolicy wyspy. Położone centralnie, niewielkie i ciche miasteczko ma bogatą i piękną historię. Wąskie, kręte uliczki pamiętają jeszcze czasy arabskie. Spacer labiryntem średniowiecznych uliczek jest atrakcją samą w sobie. Nawiedzenie kościoła św. Pawła, groty św. Pawła, w której apostoł został znaleziony po rozbiciu się jego statku w 60 roku, Katakumby św. Pawła. W drodze powrotnej przystanek w miejscowości MOSTA, gdzie znajduje się neoklasycystyczna Rotunda pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obiadokolacja, nocleg.

  • 6 dzień

śniadanie, rejs statkiem na Wyspę św. Pawła, gdzie miał rozbić się statek, którym do Rzymu płynął św. Paweł, przejazd do miejscowości MELLIEHA – Sanktuarium Matki Bożej , wypoczynek nad morzem, powrót na obiadokolację i nocleg.

  • 7 dzień

śniadanie, Przejazd do MARSAXLOKK- spacer po wiosce rybackiej , gdzie w porcie cumuje mnóstwo tradycyjnych, kolorowych łodzi rybaków. Postój w punkcie widokowym z panoramą Błękitnej Groty. Przejazd do Hagar Quim – unikalnych maltańskich świątyń megalitycznych. Obiadokolacja , nocleg.

  • 8 dzień

śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.


Cena zawiera:
przelot Polska Malta Polska, Ryanair bagaż mały podręczny 20x25x40 cm i bagaż główny 20 kg
przejazd autokarem na Malcie
7 noclegów w hotelu, pokoje 2 os. z łazienkami
7 śniadań, 7 obiadokolacji
opiekę pilota
ubezpieczenie KL 30 000 euro

cena nie zawiera: bilety wstępu, rejs statkiem, napoje do posiłków, lokalnych przewodników, opłaty klimatyczne, opłata za turystyczny fundusz gwarancyjny, opłaty lokalne, audio guide, city tax, degustacje, opłaty za promy i statki – razem 200 euro/os