Z życia parafii

Parafialne dziękczynienie za plony

W sobotę, 29 sierpnia br., odbyło się w Jugowej parafialne dziękczynienie za zebrane plony. Mszy św. dożynkowej przewodniczył i homilię wygłosił biskup Ignacy Dec.

W uroczystości wzięli udział także ks. Józef Siemasz – dziekan naszego dekanatu, wójt Gminy Dobromierz Jerzy Ulbin, radni z terenu naszej parafii, sołtysi, przedstawiciele NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz wierni z całej naszej wspólnoty parafialnej.

Biskup Ignacy nawiązał w kazaniu do tego, że on sam pochodzi z rodziny rolników i jako młodzieniec również wykonywał prace w polu. W związku z tym doskonale wie, jak ciężka jest praca na roli.

Biskup senior wskazał również jak ważna dla każdego człowieka powinna być ziemia, gdyż to właśnie ona jest naszą karmicielką, to dzięki niej mamy owoce, warzywa, a także ziarno, z którego tworzy się chleb. Zachęcał również do tego, aby dbać o przyrodę, pielęgnować to, co zostało nam dane od Boga.

W trakcie Mszy św. zostały poświęcone przyniesione plony: kwiaty, zioła, zboża, warzywa, owoce.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych składamy słowa Serdeczne Bóg Zapłać!