Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 29.10.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek –  godz. 17.30 – 18.00

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa – Wszystkich Świętych
  • Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • Sobota – św. Karola Boromeusza

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Szewczyk Danuta, Rogalska Justyna
  • Dobromierz: Buczak Urszula, Walska Joanna, Bucka Elżbieta, Luks Aleksandra, Abramowicz Irena

5.      W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że w ten dzień mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: godz. 8.00 – Dobromierz i Pietrzyków; godz. 9.00 – Szymanów; godz. 11.00 – Jugowa i po Mszy św. procesja na cmentarzu w Jugowej; W Dobromierzu Msza św. o godz. 13.30 w kościele św. Piotra i Pawła, a po Mszy św. procesja do 5 stacji na cmentarzu w Dobromierzu. Kto z Państwa chciałby poświęcić pomnik, może poprosić kapłana w Jugowej i Dobromierzu po zakończeniu procesji. Nie będzie Mszy św. w Jugowej o godz. 7.00.

6.      Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

7.      W Dzień Zaduszny 2 listopada porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 16.00 – Pietrzyków; godz. 16.00 – Szymanów; godz. 17.00 – Jugowa; godz. 8.00 – Dobromierz (kościół św. Michała Archanioła); godz. 18.00 – Dobromierz (kościół św. Piotra i Pawła)

8.      Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.      W minionym tygodniu ministranci roznosili do naszych domów kartki wypominkowe. Wypełnione kartki można składać w kopercie na tacę, bądź w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy aby kartki wypełniać czytelnie i wpisać miejscowość lub ulicę i numer domu, aby można ustalić, tak jak w roku ubiegłym kolejność czytanych wypominek. Kartki można jeszcze pobrać po Mszy św. u ministrantów.

10.  Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu będą odprawiane po Mszy św. według następującego porządku: piątek – ul. Chrobrego; Jugowa (nr 1-50); niedziela – Pietrzyków. Porządek na następny tydzień zostanie podany w następną niedzielę

11.  W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Spowiedź w kościele św. Piotra i Pawła w piątek od godz. 16.30. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

12.  W przyszłym roku w dniach od 25 czerwca do 4 lipca planujemy pielgrzymkę: Chorwacja, Czrnogóra, Bośnia i Albania. Szczegółowy program i wszelkie informacje są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii. Można też pobrać w zakrystii wersję papierową.