Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą

   Dobromierz, dnia 03.09.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę – godz. 18.30 – 19.00

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Piątek – Narodzenie NMP

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Nackiewicz Anna, Nackiewicz Jolanta
  • Dobromierz: Kurek Daria, Hulak Aneta, Story Stanisława, Szewczyk Halina, Kargol Katarzyna

5.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1 190 zł. Razem mamy  kwotę   15 640 zł.  Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.      Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła. O godz. 9.00 w hali sportowej odbędzie się uroczysty apel inauguracyjny. Po apelu spotkanie uczniów z wychowawcami klas. Przewidywana godzina zakończenia i odwozu dzieci autobusem szkolnym do miejsc zamieszkania – godz. 11.00. Poranny dowóz dzieci jest zgodny z dotychczasowym rozkładem jazdy autobusów szkolnych.

7.      Jak zapowiadaliśmy przed wakacjami, 8 września b.r. nastąpi Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Dnia 6 czerwca 2017 r., podczas uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, biskupi ponowili Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

Akt Poświęcenia podpisali wszyscy biskupi uczestniczący w Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Odnowienie Aktu to jeden  z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Orędzie fatimskie jest orędziem nadziei, ponieważ mówi, że przez wiarę i modlitwę wszystko można naprawić i odwrócić.

Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r.

Tegoroczny Akt zostanie także ponowiony w naszej parafii w piątek, 8 września, w święto Narodzenia Matki Bożej, podczas Mszy Św. W Jugowej o godz. 17.00 i Dobromierzu. W Dobromierzu o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Później adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. O godz. 18.00 Msza św. i Akt Poświęcenia Kościoła i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich do udziału w tych uroczystościach. Święto Narodzenia NMP,  tradycji polskiej nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu odbywa się poświęcenie ziarna pod zasiew. Przynieśmy też do poświęcenia ziarna pod zasiew.

8.      Od tego tygodnia Msze św. w dni powszednie w Jugowej w środę i piątek o godz. 17.00, a w Szymanowie w czwartek o godz. 17.00

9.      W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

10.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • 1. Tomasz Hereda, zam. Pietrzyków 35 z Katarzyną Gwazdacz, zam. Roztoka ul. 3-go Maja 54a (zapowiedź I)