Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego

     Dobromierz, dnia 07.01.2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie – Chrzest Pański

  1.      Kancelaria parafialna z racji kolędy czynna przed południem.

  2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

  3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Sobota – św. Hilarego, biskupa i dK

  4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Szewczyk Urszula, Radziun Ewa
  • Dobromierz: Tarka Barbara, Tarka Wanda, Tarka Jadwiga, Kamińska Joanna, Kamińska Maryla

  5.      W poniedziałek 8 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę). W dni powszednie rozpoczynamy od godziny 16.00. Natomiast w soboty od godziny 10.00. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż i dwie zapalone świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii. Wszyscy bierzemy udział we wspólnej modlitwie. W czasie trwania kolędy nie będzie w tygodniu Mszy św. w Jugowej i Szymanowie. Natomiast w Dobromierzu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, a w sobotę o godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła.

  6.      Zbliża się termin ubezpieczenia na kolejny rok naszyvh kościołów, kaplic, plebanii i cmentarzy. Koszty są dość wysokie, nie są to małe sumy. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą wzorem lat ubiegłych o ofiary na ubezpieczenie. Ofiary można składać przy okazjiwizyty duszpasterskiej, bądź w czasie Mszy św. na tacę, podpisane w kopercie. Za złożone ofiary już teraz składamy serdzeczne Bóg zapłać.

  7.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Kamil Lucjan Wysoczański, zam. Dobromierz z Kornelią Amelią Tabańską, zam. Lubomierz (zapowiedź III)

  8.      Pan Radny, Pani Sołtys i Rada Sołecka zapraszają wszystkich mieszkańców Szymanowa i Siodłkowic na wspólne kolędowanie w dniu 14 stycznia (w niedzielę) o godz. 16.00 do Świetlicy Wiejskiej.

  9.      Przyjmujemy w dalszym ciągu zapisy na pielgrzymkę w dniach od 25 czerwca do 4 lipca 2018 r.- Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra, Albania. Program jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

  10.  Program wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:

  • Poniedziałek – Bronówek, ul. Podgórna, ul. Młynarska, ul. Zielona, ul. Leśna, ul. Ogrodowa, ul. Krótka
  • Wtorek – ul. Cmentarna, ul. Kościelna
  • Środa – ul. Kościuszki, ul. Chrobrego
  • Czwartek  – Plac Wolności
  • Piątek – ul. Świdnicka oraz Serwinów (od ul. Świdnickiej do drogi na Świebodzice)
  • Sobota – Serwinów