Ogłoszenia parafialne

 Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego

Dobromierz, 05.06.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę o godz. 18.30-19.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny.  

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek  – NMP, Matki Kościoła                                                                                                                                             
  • Środa – św. Jadwigi Królowej                                                                                                                                
  • Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana                                          
  • Sobota – św. Barnaby, Apostoła                                                                                                                         
  • Niedziela – Najświętszej Trójcy

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                           

  • Jugowa: Kasprzyk Zofia, Cycoń Irena                                                                            
  • Dobromierz: Szewczyk Halina, Kargol Katarzyna, Śliwińska Joanna, Domeracka Marta, Domeracki Tomasz, Ożóg Irena                                                                                                      
  • Szymanów: Wólkiewicz Maria, Filipczak Katarzyna

5. W następny poniedziałek 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będą przyjmowane intencje i okazja do spowiedzi św. O godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Intencje też można składać w ciągu tygodnia. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Szymanowa.

6. Zostały zakończone prace przy całkowitej wymianie na nową instalacji elektrycznej w kościele św. Michała Archnioła. Prace zostały odebrane i zatwierdzone przez panią Konserwator.  Obecnie rozpoczynamy prace przy kładzeniu nowych tynków wewnętrznych. Zakres robót obejmuje: usunięcie resztek tynków ze ścian, gruntowanie ścian i pokrycie ścian nowym tynkiem. Została też zabrana do renowacji nastawa chrzcielnicy z kościoła św. Michała Archanioła.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe kwotę 960 zł. Razem mieliśmy sumę 15 870 zł. Za wymianę instalacji elektrycznej zapłacilismy 20 200 (koszt materiałów, wykonania, projektu i inspektora nadzoru). W związku z tym na naszym koncie parafialnym jest minus 4 330 zł. Ten dług się wyrówna przy kolejnych miesięcznych zbiórkach na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00 do Domu Bożego Miłosierdzia.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczystość odpustowa w Jugowej ku czci Patrona św. Antoniego z Padwy. Sumę odpustową odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Przemysław Pojasek – redaktor edycji świdnickiej Gościa Niedzielnego. Zapraszamy na odpust wszystkich Parafian. W związku z odpustem porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 8.00 – Dobromierz – kościół św. Michała Archanioła; godz. 9.00 – Szymanów; godz. 10.00 – Pietrzyków; godz. 10.00 – Dobromierz – kościół św. Piotra i Pawła i godz. 11.00 – Jugowa. Nie będzie Mszy sw. w Jugowej o godz. 7.00 i w Dobromierzu o godz. 12.30.

10. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał Basztura, zam. w Szymanowie z Joanną Błaszczyk, zam. w Szymanowie (zapowiedź I).

11. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych i Rocznicowych wyjeżdżajacych na pielgrzymkę do Sankuarium Matki Bożej Śnieżnej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele św. Michała Archanioła.

12. Spotkanie dla osób wyjeżdżajacych na wycieczkę do Czech w środę po Mszy św. wieczornej w kościele św. Michała Archanioła.

13. Spotkanie Rady Parafialnej i osób, które chciałyby się włączyć w organizację Festynu Parafialnego, który będzie 14 sierpnia odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

14. W dniach 19 – 26 czerwca br. w naszej parafii pod hasłem „MATKO NAJŚWIĘTSZA DO SERCA TWEGO” odbędą się MISJE ŚWIĘTE, pod przewodnictwem Ojca Henryka Kałuży, ze Zgromadenia Misjonarzy Słowa Bożego (Ojców Werbistów) z Nysy. W tym tygodniu ministranci zaniosą do każdej rodziny w naszej Parafii szczególowy program Misji Świetych.