Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła

 Dobromierz, 31.10.2021 r.

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek od godz. 17.30 – 18.30.  

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego oraz Biuletyn Parafialny.

3.  W liturgii Kościoła wspominamy:                                                                             

  • Poniedziałek – Wszystkich Świętych                                                                               
  • Wtorek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych                                                   
  • Czwartek – św. Karola Boromeusza, biskupa

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Bierowiec Zofia, Radziun Ewa                                                                                                                   
  • Dobromierz: Jaworska Bożena, Dyląg Anna, Zyza Irena, Paździoch Elżbieta, Mokrzycka Joanna                                                                                                                              
  • Szymanów: Janusz Iwona, Jurecka Angelika

5. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych.Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.,  jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00; Pietrzyków – godz. 9.00; Szymanów – godz. 9.00; Jugowa – godz. 11.00 i procesja na cmentarzu; Dobromierz – godz. 13.30 i procesja na cmentarzu. Nie będzie Mszy św. w Jugowej o godz. 7.00. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

6. W Dzień Zaduszny porządek Mszy św. będzie następujący: Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła) i 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00.

7. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. W tym tygodniu figura św. Michała Archanioła odwiedzi następujące rodziny:

  • Środa (3 listopad) – pani Janina Bojarska                                                                            P
  • Piątek (5 listopad) – p. Barbara i Jan Kazimierscy                                                          
  • Niedziela (7 listopad) – p. Krystyna Czochara

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W czwartek Godzina Święta o godz. 16.00 (kościół św. Michała Archanioła). W piątek spowiedź św. o godz. 16.30 (kościół św. Piotra i Pawła). W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. W ubiegła niedzielę zebraliśmy jeszcze 180 zł. Razem mamy 3 260 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane według następującego porządku:

Środa – ul. Chrobrego ul. Cmentarna, ul. Swidnicka

              Jugowa (1-49)

Czwartek – Pl. Wolności, ul. Kościuszki, Jaskulin, Serwinów

                     Szymanów, Siodłkowice

Piątek – ul. Krótka, ul. Podgórna, ul. Ogrodowa, ul. Zielona, ul. Młynarska, ul. Leśna, ul.

                   Kościelna,    ul. Św. Piotra i Pawła, ul. Widokowa, Bronówek,  

                    Bronów, kartki bez podpisu

                   Jugowa (50 do końca)

Niedziela – Pietrzyków

10. W zbiórce na WSD w Świdnicy zebraliśmy 380 zł. W imieniu Rektora WSD Diecezji Świdnickiej, składamy wszystkim Ofiarodawcom wyrazy wdzięczności.                              

 11. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 14.00 w kościele św. Michała Archanioła.           

12. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.                                                                              

13. Spotkanie młodzieży klas VI i VII przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania we wtorek 9 listopada w Domu Bożego Miłosierdzia.                                     

14. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie grupy modlitewnej Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek po Mszy św. w kościele św. Piotra i Pawła.                                                 

15. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu liści na cmentarzu następującym osobom: Julianna Tarka, Igor Tarka, Irena Tarka, Ludwika Kmieć, pani Lucyna ze Szczecina, Tomasz Matkowski, który wywiózł liście, ministrantom, który pracowali przy kościele św. Michała Archanioła. Dziękujemy też panom Andrzejowi Walkiewiczowi i Andrzejowi Abramowiczowi za naprawienie uszkodzonych przez wichurę okien na wieży kościoła św. Piotra i Pawła.

16. Po Mszach św. można nabyć w zakrystii nasz Kalendarz Parafialny na rok 2022. Cena kalendarza – 10 zł. 

17. W związku z nasilającą się kolejną falą zachorowań oraz mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników naszych zgromadzeń liturgicznych przypominam i proszę o zasłanianie ust i nosa w kościele. To nic nie kosztuje, a może ochronić przed transmisją różnych wirusów.