Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła

 Dobromierz, dnia 28.10.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX  Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę  godz. 17.30 – 18.00

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • Piątek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Misek Zofia, Bierowiec Zofia
  • Dobromierz: Buczak Urszula, Bucka Elżbieta, Luks Aleksandra, Abramowicz Irena, Wojciul Elżbieta

5.      W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamu, że w ten dzień mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane wg następującego porządku: godz. 8.00 – Dobromierz i Pietrzyków; godz. 9.00 – Szymanów; godz. 11.00 – Jugowa i po Mszy św. procesja na cmentarzu; W Dobromierzu Msza św. o godz. 13.30 w kościele św. Piotra i Pawła, a po Mszy św. procesjado 5 stacji na cmentarzu w Dobromierzu. Kto z państwa chciałby poświęcić pomnik, może poprosić kapłana w Jugowej i Dobromierzu po zakończeniu procesji. Nie będzie Mszy św. w Jugowej o godz. 7.00

6.      Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

7.      W Dzień Zaduszny 2 listopada porządek Mszy św. będzie następujący: Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00; Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła) godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła)

8.      Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane od poniedziałku 5 listopada. Porządek podamy w najbliższą niedzielę. Bardzo prosimy na kartkach jak co roku wpisywać miejscowość lub nazwę ulicy, co ułatwi wyznaczanie dni kiedy będziemy modlić się za zmarłych. 

9.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10.  Jutro (poniedziałek) zapraszamy wszystkich Parafian  od godz. 14.00 do sprzątania naszych cmentarzy. Bardzo prosimy, aby wzorem lat poprzednich ktoś przyjechał traktorem z przyczepą celem wywiezienia liści z cmentarzy.

11.  Praktyki niedzielne w naszej parafii – 27%