Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 27.10.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę godz. 17.30 – 18.00.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – Św. Apostołów  Szymona i Judy Tadeusza
  • Piatek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • Sobota – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa:  Fryzeł Anna, Męczywór Stanisława
  • Dobromierz: Luks Aleksandra, Abramowicz Irena,  Frączkiewicz Monika, Wojciul Elżbieta, Apolinarska Jadwiga
  • Szymanów: Figura Magdalena, Figura Stanisława

5.      Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe.

6.      Praktyki niedzielne w naszej parafii – 29%

7.      Jutro ( w poniedziałek) zapraszamy wszystkich Parafian przed południem i po południu do sprzątania naszych cmentarzy. Bardzo prosimy, aby wzorem lat ubiegłych ktoś przyjechał traktorem z przyczepą celem wywiezienia liści z cmentarzy.

8.      W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. , jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane wg następującego porządku: godz. 8.00 – Dobromierz i Pietrzyków; godz. 9.00 – Szymanów; godz. 11.00 – Jugowa i po Mszy św.  procesja na cmentarzu. W Dobromierzu Msza św. o godz. 13.30 w kościele św. Piotra i Pawła, a po Mszy św. procesja do 5 stacji na cmentarzu w Dobromierzu. Kto z państwa chciałby poświęcić pomnik, może poprosić kapłana w Jugowej i Dobromierzu po zakończeniu procesji. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 w Jugowej. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

9.      W Dzień Zaduszny 2 listopada porządek Mszy św. będzie następujący: Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00; Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła) i godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła).

10.  Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane od poniedziałku 4 listopada. Porządek podamy w następną niedzielę. Po Mszy św. można jeszcze pobrać kartki wypominkowe.  Bardzo prosimy na kartkach jak co roku wpisywać miejscowość i numer domu oraz nazwę ulicy, co ułatwi wyznaczanie dni kiedy będziemy się modlić za zmarłych.

11.  Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

12.  W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. O dwiedziny chorych  domach będą  w następną  sobotę 9 listopada od godz. 9.00 ze względu na przypadający w sobotę 2 listopada Dzień Zaduszny. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.