Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 03.10.2021 r.        

1. Kancelaria parafialna   czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 19.30.
2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego
3. W Liturgii kościoła wspominamy

  • Poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu
  • Wtorek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • Czwartek – NMP Różańcowej

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Arendarczyk  Czesława, Arendarczyk Anna
  • Dobromierz:Birkowska Wioletta i Kłeczek Agnieszka , Stamborski Adam, Babiarz Elżbieta, Grynaszko Marta, Pasternak Henryk
  • Szymanów: Otocka Anna, Rybak Zofia

5. W piątek  o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu  do wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00.
6. Od jutra (4 październik) zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w dni powszednie: w Jugowej – środa i piątek – godz. 16.00; Szymanowie – czwartek – godz. 16.00; w Dobromierzu – od poniedziałku do piątku – godz. 17.00, sobota – godz. – 8.00.
7. Porządek nabożeństw Różańcowych: w Jugowej – środa i piątek – godz. 15.30; Szymanowie – czwartek – godz. 15.30; w Dobromierzu – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30, sobota – po Mszy św. o godz. 8.00. Dzieci z klas I – V zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek, natomiast klasy VI, VII i VIII – we wtorek i czwartek. W czasie nabożeństw różańcowych dzieci będą otrzymywać specjalną układankę.
8. W przyszłą niedzielę 10 października na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie i wręczenie Różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
9. W czwartek 7 października spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci po wieczornej Mszy św. w Domu Bożego Miłosierdzia. Spotkania będą się odbywały w każdy I czwartek miesiąca. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby należeć do tej grupy modlitewnej.
10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe  1 120 zł. Razem  mamy 17 360 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
11. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Tomasz Piotr Groszek, zam. Szymanów z Marlena Majecka, zam. Szymanów ( zapowiedź III).

12. W środę 29 września rozpoczęło się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w rodzinach naszej parafii. W dalszym ciągu prosimy rodziny o zgłaszanie chęci przyjęcia do swojego domu figury św. Michała Archanioła.

Jak przyjąć figurę św. Michała Archanioła  w naszych domach?

1. Figura przebywa 48 godzin w każdej rodzinie, która pragnie ją przyjąć. Figurę przyjmujemy o godz. 18.00 i po 48 godzinach przekazujemy o godz. 18.00 następnej rodzinie.
2. Wraz z figurą przekazywany jest modlitewnik i materiały, które mogą być pomocą we właściwym przeżyciu czasu Nawiedzenia.
3. Swoje przeżycia w czasie przyjęcia figury Matki Bożej prosimy odnotować w specjalnej Kronice.
4. W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam  ufna modlitwa do naszego Patrona św. Michała Archanioła. Na zakończenie peregrynacji odprawimy Mszę św. w intencji rodzin, które przyjęły figurę. O terminie tejże Eucharystii powiadomimy na koniec nawiedzenia.
5. Liczymy na to, i o to się modlimy, że jak najwięcej rodzin przyjmie w gościnę pod swój dach naszego Patrona św. Michała Archanioła i że ten święty czas nawiedzenia przyniesie błogosławione owoce dla naszych  rodzin i całej parafii.

13. W tym tygodniu figura odwiedzi następujące rodziny:

Niedziela (3 październik) –  p. Małgorzata i Marian Rogowscy
Wtorek (5 paździenik) – p. Tarka Marta i Paweł
Czwartek (7 psździernik) – p. Danuta i Bronisław Wysoczańscy
Sobota (9 październik) – p. Halina i Marcin Wysoczańscy

14. Niedziela 10.10.2021 – XXI Dzień Papieski „TOTUS TUUS”. Zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

15. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie kręgu biblijnego we wtorek o godz. 18 w Domu Bożego Miłosierdzia.

16. Spotkanie formacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w piątek 15. 10 o godz. 18 w Domu Bożego Miłosierdzia.