Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI  Niedziela zwykła

                                                                                               Dobromierz 01.10.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 – 18.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów                                                                                                                               
  • Środa – św. Franciszka z Asyżu                                                                                                                                  
  • Czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy                                                                                                                                   
  • Sobota – NMP Różańcowej                                                                                                                                

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Szymanów: Janusz Iwona, Jurecka Angelika

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.W piątek spowiedź św. w kościele św. Michała Archanioła o godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.30.

6. W piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła. W piątek rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00  udział w osobistej modlitwie „24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa” i zakończymy w sobotę Mszą św. o godz. 17.00. O godz. 16.30 – Różaniec wynagradzający. Nie będzie Mszy św. rano o godz. 8.00.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na celeremontowe 1 620 zł. Razem mamy na koncie kwotę 10 750 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Od przyszłego poniedziałku (9 października) będziemy przyjmować intencje mszalne na następny 2024 rok. Intencje będzie można zapisywać w dni powszednie po Mszach św. i w kancelarii parafialnej.

9. Od jutra (poniedziałek 2 października) zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w dni powszednie. W Jugowej w środę i piątek ogodz. 16.00; w Szymanowie w czwartek o godz. 16.00. W Dobromierzu – od poniedziałku do puiątku o godz. 17.00; sobota o godz. 8.00.

10. Porządek nabożeństw różańcowych: W Jugowej – środai piątek o godz. 15.30; w Szymanowie – w czwartek o godz. 15.30. W Dobromierzu – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Dzieci klas I-V zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek. Natomiast klasy VI-VIII we wtorek i czwartek. W tym tygodniu w Dobromierzu wyjątkowo Różaniec w środę i czwartek będzie o godz. 16.45 ze względu na wyjazd ks. Proboszcza na rekolekcje duszpasterzy Służby Zdrowia na Jasną Górę.

11.Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na pielgrzymkę do Krakowa w czwartek po Mszy Świętej wieczornej w kościele św. Michała Archanioła

12.Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek w domu Bożego Miłosierdzia o godz. 18.30.

13.W przyszłą Niedzielę 8 października na Mszy Świętej o godz. 12. 30 odbędzie się poświecenie i wręczenie Różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

14. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 14.00 w kościele św. Michała Archanioła. Obecność Obowiązkowa. Zapraszamy także tych którzy chcieliby się włączyć w szeregi LSO (chłopców i dziewczynki). Chcielibyśmy w naszej parafii uruchomić także funkcję tzw. „Ojców Ministrantów”, osoby dorosłe, które kiedyś należały do LSO. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zapraszamy również w sobotęna godz. 14.00.

15. W przyszłą niedzielę 8 października (dzień po święcie Matki Bożej Królowej Różańca Świętego) zapraszamy wszystkich Parafian na procesję Różańcową pokutno-błagalną za Polskę i wszystkich Polaków. Procesja rozpocznie się o godz. 16.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a zakończy się Aktem Zawierzenia Matce Bożej i Niepokalanemu Sercu w kościele św. Michała Archanioła.

16. 14 października (sobota) organizujemy pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do parafii św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud Eucharystyczny. Pielgrzymka jest bezpłatna. Zapisy u ks. Proboszcza do 8 października (włącznie).

17. W przyszłą niedzielę 8 października chcemy pomóc, jako parafia dobrowolnymi ofiarami złożonymi po wszystkich Mszach św. do puszek ciężko choremu 2-letniemu Franiowi Perchunowi z Roztoki. Franiu, mając 14 miesięcy dowiedział się, że jest ciężko chory, a dokładnie choruje na ostrą białaczkę mieloblastyczną z rzadką fuzją genową. Od tego czasu przebywa w Przylądku Nadziei we Wrocławiu. Po przeszczepie szpiku 5 maja br. (to był najważniejszy dzień). Gdy wszystko zaczęło się układać pojawiła się ostra hemoliza (rozpadały się czerwone krwinki bez których nie można żyć). Jedyną szansą na wyzdrowienie jest przystąpienie do badań klinicznych w Paryżu. Koszt leczenia celowanego to 500 000 tysięcy złotych. Franiu nie traci pogody ducha. Jest uśmiechnięty, uwielbia bawić się traktorami i koparkami. Bardzo prosimy Was Drodzy Parafianie o wsparcie każdą złotówką.

16. Rada Parafialna organizuje 28 października (sobota) w Domu Bożego Miłosierdzia zabawę taneczną z konsumpcją.  Koszt – 90 zł od osoby. Zapisy przyjmują: Paulina Broszczak (tel.609174163) i Marcin Goławski (tel. 691 560 002).