Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 27.09.2020 r.

1.     Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 18.30 – 19.00.  

2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

3.     W liturgii Kościoła wspominamy:

  • poniedziałek – św. Wacława, męczennika
  • wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • Środa – św. Hieronima, prezbitera i dK
  • Czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dK
  • Piątek – św. Aniołów Stróżów

4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Fryzeł Anna, Wiśniewska Wioletta
  • Dobromierz: Abramowicz Irena, Frączkiewicz Marcin , Miciak Katarzyna,  Apolinarska Jadwiga, Nogalski Zdzisław
  • Szymanów– Szewczyk Ewa, Faworyk Maria

5.     Pielgrzymka Śladami św. Pawła Apostoła  do Grecji ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku się nie odbędzie. Osoby, które wpłaciły zaliczkę w wysokości 650 zl mogą ją odebrać u księdza Proboszcza.

6.     W dniach 24-25 października br. Organizujemy wycieczkę do Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Koszt – 350 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Wikarego Andrzeja Raczyckiego.

7.     Od jutra przechodzimy na czas zimowy. Msze św. w dni powszednie w Jugowej i Szymanowie o godz. 16.00, a w Dobromierzu o godz. 17.00.

8.     Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe według następującego porządku: Jugowa: środa i piątek o godz. 15.30; Szymanów: czwartek o godz. 15.30; Dobromierz: codziennie od poniedziałku do piatku o godz. 16.30. Natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.

9.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W czwartek Godzina Święta o godz. 16.00. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00 w kościele św. Piotra i Pawła. W sobotę Różaniec o godz. 7.30. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00.

10.  W środę 30 września spotkanie klas VII i VIII w Domu Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 17.00.

11.  Bardzo serdecznie dziękuję za wykoszenie trawy, uporządkowania placu przy kosciele św. Michała Archanioła na dzisiejszą uroczystość następującym osobom: Paweł Tarka, Łukasz Gajek, Tadeusz i Zofia Broszczak, Wanda Tarka, Jerzy Werczyński, Piotr Seperant, Rafał Majchrzak oraz za dekorację kwiatami kościoła paniom Juliannie Tarka i Dorocie Bierowiec. Bóg zapłać.

12.  Osoby, które chciałyby się zaangażować w organizację kolejnego Orszaku Trzech Króli zapraszamy na spotkanie w czwartek 1 października do Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

13.  Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe. W ubiegłym tygodniu wpłynęło 350 zł. Róża pani Tarka ofiarowała 1 000 zł, a rodzice dzieci Komunijnych ofiarowali 1 100 zł. Wszystkim Ofiarodawcom skadamy serdeczne Bóg zapłać.