Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 29.09.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę godz. 18.30 – 19.00.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek  – św. Hieronima, prezbitera i dK
  • Wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dK
  • Środa – św. Aniołów Stróżów
  • Piątek – św. Franciszka z Asyżu
  • Sobota – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa:  Szynka Bożena, Zieliński Zbigniew
  • Dobromierz: Kargol Katarzyna, Żołądek Irena, Broszczak Paulina, Broszczak Zofia, Malicki Ryszard
  • Szymanów: Filipczak Władysława, Marek Krawczyk

5.      Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pamiętajmy ze nasi bliscy oczekują na ofiarę Mszy św.

6.      Zapraszamy na Mszę św. ku czci św. Michała Archanioła we wtorek o godz. 17.00. W każdy pierwszy wtorek miesiąca będzie odprawiana Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem naszego Patrona. Zachęcamy do składania kartek z intencjami. W czasie Mszy św. w sposób szczególny chcemy modlić się w intencji osób chorych, zniewolonch różnymi nałogami i ochrony przed działaniem złego ducha. Na zakończenie Mszy św. w wypisanych intencjach będzie odprawiane nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Srdecznie zapraszamy.

7.      We wtorek po Mszy św. spotkanie organizacyjne osób wyjeżdżających do Budapesztu. Spotkanie odbędzie się w Domu Bożego Miłosierdzia. Prosimy o dokonanie wpłat.

8.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W czwartek godzina święta i różaniec o godz. 16.00 w kościele św. Michała Archanioła. O godz. 17.00 Mszaśw. W piątek spowiedź od godz. 16.00 w kościele św. Piotra i Pawła. W sobotę nabożeństwowynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec o godz. 7.30 w kościele św. Michała Archanioła. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00.

9.      Zapraszamy młodzież z klas VI i VII na spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbedzie się w czwartek po Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła.

10.  W ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 12.30 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych. W ciągu całego miesiąca można składać kartki z intencjami za zmarłych.

11.  Od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w Jugowej i Szymanowie o godz. 16.00, a w Dobromieru o godz. 17.00.

12.  Nabożeństwa różańcowe w Jugowej w środę i piątek o godz. 15.30, a w Szymanowie w czwartek o godz. 15.30. W Dobromierzu od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W sobotę o 7.30, a wniedzielę przed Mszą św. o godz. 12.30.

13.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

14.  W ubiegłą tygodniu zebraliśmy jeszcze  kwotę700 zł.  Razem mamy sumę 31 901 zł.  Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.