Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła

                        Dobromierz, dnia 22.10.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę – godz. 17.30 – 18.00

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Jana Kapistrana, prezbitera
  • Wtorek – św. Antoniego Marii, biskupa
  • Sobota – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Szynka Bożena, Zieliński Zbigniew
  • Dobromierz: Czochara Krystyna, Kucemba Jolanta, Jakubowska Emilia, Knap Ewelina, Zawadzka Danuta

5.      W poprzednią niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe 50 zł. Razem mamy kwotę 17 240 zł.Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.      W poprzednią niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku kwotę 420 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7.      W tym tygodniu ministranci rozniosą do naszych domów kartki wypominkowe. Wypełnione kartki można składać w kopercie na tacę, bądź w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ba rdzo prosimy aby kartki wypełniać czytelnie i wpisać miejscowość lub ulicę i numer domu, aby można ustalić, tak jak w roku ubiegłym kolejność czytanych wypominek.

8.      W najbliższy piątek 27 października zapraszamy wszystkich Parafian od godz. 14.00 do sprzątania naszych cmentarzy. Bardzo prosimy aby wzorem lat poprzednich ktoś przyjechał traktorem z przyczepą celem wywiezienia liści z cmentarzy.

9.      Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

10.  Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z kalsy VII szkoły podstawowe oraz II i III gimnazjum odbędzie się we wtorek 24 października o godz. 18.00 w Domu Bożego miłosierdzia

11.  W przyszłym roku w dniach od 25 czerwca do 4 lipca planujemy pielgrzymkę: Chorwacja, Czrnogóra, Bośnia i Albania. Szczegółowy program i wszelkie informacje są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii. Można też pobrać w zakrystii wersję papierową.