Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła

Dobromierz, 17.10.2021 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 – 18.30.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego

3. W Liturgii kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Łukasza, Ewangelisty
  • Środa – św. Jana Kantego, prezbitera
  • Piątek – św. Jana Pawła II, papieża

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Męczywór Stanisława, Męczywór Edyta
  • Dobromierz: Król Barbara, Tarka Wanda, Tarka Jadwiga, Kamińska Joanna, Kamińska Maryla
  • Szymanów: Sadło Jadwiga, Paszkowska Elżbieta

8.. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe 300 zł. Razem mamy kwotę 17 990 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. W tym tygodniu figura św. Michała Archanioła odwiedzi następujące rodziny:

Wtorek (19 październik) – p. Elżbieta i Mirosław Owczarek

Czwartek (21 październik) – p. Czesława i Zbigniew Sadowscy

Sobota(23 październik – p. Stanisława i Andrzej Story

10. Zbliża się listopad, a wraz z nim czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tradycji Kościoła mamy WYPOMINKI, czyli modlitwę za tych, których Pan Bóg odwołał już do siebie. Kartki wypominkowe są dostępne u ministrantów przy wyjściu z kościoła, będą także w tym tygodniu rozniesione przez ministrantów do naszych domów. Prosimy czytelnie wypisywać na kartkach imiona zmarłych /po jednej stronie żeńskie, a po drugiej męskie/ oraz nazwę ulicy lub wioski. . To nam umożliwi posegregowanie kartek wypominkowych i ułatwi organizację nabożeństw za zmarłych polecanych w Wypominkach.

11. Spotkanie formacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek 22 października o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia. 12. Tradycyjnie w październiku w naszej diecezji prowadzone jest dzieło wsparcia WSD w Świdnicy, w formie zbiórki do puszek. W naszej parafii zbiórka będzie przeprowadzona w niedzielę 24 października po Mszach św. W imieniu Rektora WSD Diecezji Świdnickiej, składamy wszystkim Ofiarodawcom wyrazy wdzięczności. 13. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 19 października po Mszy św. wieczornej w Domu Bożego Miłosierdzia. 14. Zbiórka ministrantów w sobotę 23 października o godz. 10.00 15. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć nasz Kalendarz Parafialny na rok 2022. Cena kalendarza – 10 zł.