Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV  Niedziela zwykła

Dobromierz 17.09.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski                                                                                                                                
  • Środa – Świętych męczenników                                                                                                                                
  • Czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty                                                                                                                                  
  • Sobota – św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera  

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Szymanów: Paszkowska Iwona, Mickiewicz Maria

5. Dzisiaj 84 rocznica sowieckiego najazdu na Polskę (1939).

6. W piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła.

7. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia

8. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe.

9. Odpust ku czci św. Michała Archanioła patrona naszej parafii będzie 30 września (sobota) o godz. 17.00 w kościele św. Michała Archanioła. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Senior Ignacy Dec. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

9. Zapraszamy do udziału w osobistej modlitwie „24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa” wg zapisów Sługi Bożej Luizy Piccarrety. Jest to czytanie i rozważanie Męki Pańskiej, jaką Pan Jezus przecierpiał w ostatniej dobie Jego ziemskiego życia godzina po godzinie (dzień i noc). Chodzi o poświęcenie 1 godziny na osobistą modlitwę trwania przy Panu Jezusie Cierpiącym. Osoby podejmujące tą formę modlitwy, deklarują (wpisując się na listę dostępną w zakrystii) rozważanie jednej z 24 godzin Męki Pana Jezusa jeden raz w miesiącu (pierwszy piątek/sobota miesiąca) w kościele św. MichałaArchanioła w Dobromierzu czuwają w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Ważne jest, aby zapełnić wszystkie 24 godziny.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10 w kościele św. Michała Archanioła. Obecność Obowiązkowa. Zapraszamy także tych którzy chcieliby się włączyć w szeregi LSO (chłopców i dziewczynki). Chcielibyśmy w naszej parafii uruchomić także funkcję tzw. „Ojców Ministrantów”, osoby dorosłe, które kiedyś należały do LSO. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zapraszamy również w sobotę na godz. 10.