Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 25.08.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  środę godz. 18.30 – 19.00  

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – NMP Częstochowskiej
  • Wtorek – św. Moniki
  • Środa – św. Augustyna, biskupa i dK
  • Czwartek  – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa:  Kłeczek Anna, Hałuszko Małgorzata
  • Dobromierz: Nydza Marta, Tarka Marta, Łapko Lucyna, Limberger Grażyna, Limberger Joanna
  • Szymanów: Horodeczna Marzena,

5.      W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6.      Pan Sołtys i Rada Sołecka zapraszają na Gminne Dożynki, które w tym roku będą w Dobromierzu 31 sierpnia. O godz. 15.00 Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Ignacego Deca. Po Mszy św. uroczysty korowód dożynkowy z kościoła do sceny, gdzie będzie dalszy ciąg uroczystości. Pan Sołtys i Rada Sołecka zapraszają do wzięcia udziału w dwóch konkursach z nagrodami: 1. Na najpiękniejszą dożynkową dekorację posesji. Udział w tym konkursie można zgłaszać do wtorku włącznie pod numerem telefonu 74 858 62 88. 2. Konkurs kulinarny na dożynkowy wypiek. Ciasta można przynosić w dniu 31 sierpnia do Gminnego Ośrodka Kultury w godzinach od 8.00 do 10.00. W związku z Dożynkami nie będzie rano Mszy św. o godz. 8.00.

7.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Michał Filipczak, zam. w Szymanowie z Maritą Hoćko, zam. w Świebodzicach (zapowiedź II).
  • 2. Marcin Rogowski, zam. Dobromierz z Katarzyną Barbarą Piwko, zam. Dobromierz (zapowiedź I).