Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykla

 Dobromierz 31.07.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 19.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego,                     

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoreiego, biskupa i dK                                                                                                                                
  • Czwartek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera                                                                                                                                    
  • Sobota – Przemienienie Pańskie                                                                                                                                   

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                           

  • Jugowa: Szynka Bożena, Zieliński  Zbigniew                                                                                                         
  • Dobromierz: Nowak Zbigniew, Gaweł Urszula, Bełczyk Bogdan, Sitarz Anna, Zapał Barbara
  • Szymanów: Władysława Filipczaj, Marek Krawczyk

5. W piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W czwartek Godzina Święta o godz. 17.00. W piątek spowiedź św. o godz. 17.30 (kościół św. Michała Archanioła). W sobotę Różaniec o godz. 7.30 i Msza św. wynagradająca o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • 1. Tomasz Kretkiewicz, zam. Serwinów, z Beatą Misztal, zam. Serwinów (zapowiedź II).
  • 2. Paweł Amanowicz, zam. Dobromierz z Aleksandrą Zapiór, zam. Oleśnica (zapowiedź I).  

8. Z powodu braku odpowiedniej liczby osób planowana pielgrzymka na Podhale śladami Jana Pawła II nie odbędzie się. Informujemy, że jest  jeszcze jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Włoch. Informacja u księdza proboszcza.

9. W poprzednią niedzielę  na cele remontowe wplynęło 1 130 zł. ze sprzedaży ciasta na Festiwalu Zespołów Ludowych. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ninie Piwko za inicjatywę, osobom, które upiekły ciasto oraz paniom, które sprzedawały ciasto: Jadwiga Werczyńska, Zofia Broszczak, Julianna Tarka, Karina Wiązek. Wpłynęło także od Ofiarodawców 460 zł.  Obecnie minus wynosi tylko 1 140 zł. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe.Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej potrwa od 1 do 8 sierpnia. Od jutra będziemy się spotykać jako Grupa Duchowego Uczestnictwa w kościele św. Michała Archanioła na specjalnych nabożeństwach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną w tej Grupie uczestniczyć.