Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 09.08.2020 r.

1.     Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 18.30 – 19.00. 

2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

3.     W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek– św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • Wtorek –św. Klary, dziewicy
  • Piątek  – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • Sobota – Wniebowzięcie NMP

4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa:Kasprzyk Czesława, Zofia Noga
  • Dobromierz: Ożóg Irena, Goławska Halina, Walkiewicz Zuzanna, Sadowska Anna, Węgier Dorota
  • Szymanów– Kowal Mariola, Krynicka Anna

5.     W czwartek 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będą przyjmowane intencje i spowiedź św. O godz. 17.30 nabożeństwo Maryjne. O godz. 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

6.     W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Porządek Mszy św. jak w niedzielę w okresie wakacyjnym.

7.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

1. Jakub Maciej Subczak, zam. Szymanów z Jagodą Anną Janik zam. Wrocław (zapowiedź III)

2. Agnieszka Świerk, zam. Dobromierz z Grzegorzem Knap, zam. Dobromierz (zapowiedź II).  

3. Łukasz Serafin, zam. Świebodzice z Angeliką Ślązak (zapowiedź I).

8.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe kwotę 270 zł.   Wszystkim Ofiarodawcom  składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.      W przyszłym tygodniu w poniedziałek 17 sierpnia ważne zebranie Rady Parafialnej o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

10. Już niedługo rozpoczną się zdjęcia do najnowszego filmu familijno-przygodowego w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Republika Dzieci„. Za produkcję odpowiada Centrala Distribution oraz wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych. Dobromierz ma zagrać Miasteczko Łaznówek. W związku z tym, chcielibyśmy poinformować mieszkańców o pewnych utrudnieniach związanych z ruchem 25.08 (wtorek), jak również do castingu na statystów o którym więcej można dowiedzieć się w Urzędzie Gminy (p. Monika Szewczyk). Informujemy, że w tym czasie będzie utrudniony dostęp do następujących miejsc:
Od rana zablokowany parking w centrum/rynku, chociaż będzie możliwy ruch pieszy. Prosimy o przestawienie swoich samochodów na ten dzień w okolice placu zabaw przy ul. Tadeusza Kościuszki 1B lub do wewnętrznych garaży, aby uniknąć przestawiania ich w ciągu dnia czasowo zablokowana będzie też ul. Cmentarna – 25.08.  oraz ul. Świdnicka w dniu 27.08.2020 r. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc i wyrozumiałość w kwestii utrudnionych dostępów. I bardzo serdecznie zapraszamy do kina na film: „Republika Dzieci” w roku 2021.