Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła

 Dobromierz, 27.02.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 do godz. 18.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny

 3.  W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Piątek – św. Kazimierz, królewicza                                                                                                                         

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Delanowska Krystyna, Młynarczyk Grażyna                                                                                                        
  • Dobromierz: Dzik Agnieszka, Amanowicz Krystyna, Wołczkiewicz Stanisław, Delekta Wojciech, Delekta Robert                                                                                           
  • Szymanów: Pawłowska Edyta, Śliwa Wojciech

5. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. W tym tygodniu figura odwiedzi następujące rodziny w Jugowej:  

  • Środa (2 marzec) – Urszula Mazurkiewicz                                                                                  
  • Piątek (4 marzec) – Bierowiec Stanisława                                                                                       
  • Niedziela (6 marzec) – Zieliński Zbigniew                                                                                                        

6. Dzisiaj, jako ostatnią niedzielę miesiąca zbieramy ofiaryna cele remontowe kościoła. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. „Chciałbym zwrócić się do wszystkich, do ludzi wierzących i niewierzących. Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny” – powiedział papież Franciszek.

8. W Środę Popielcową 2 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą odprawiane wg następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00 (koścół św. Michała Archanioła), godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00. W czasie każdej Mszy św. będie posypanie głów popiołem. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym kościele przez wstrzemięźliwość i post.

9. W związku z Apelem abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konfrencji Episkopatu Polski, decyzją bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego, zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy odbędzie się w Środę Popielcową oraz niedzielę 6 marca br.

10. Caritas Diecezji Świdnickiej przeprowadza zbiórkę rzeczy: kołdry, śpiwory, poduszki, koce, pościel, ręczniki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Prosimy o dostarczanie nowych rzeczy. Można je przynosić w tym tygodniu na plebanię, skąd zostaną przewiezione do siedziby Caritas w Świdnicy.

11. Droga Krzyżowa w Dobromierzu w piątek o godz. 17.00 i Msza św. (kościół św. Piotra i Pawła); w Jugowej w piątek – godz. 15.30 i Msza św. Natomiast w Szymanowie w czwartek – godz. 15.30 i Msza św. Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w szczególny sposób zapraszamy dzieci i młodzież.

12. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedzielę w Pietrzykowie, Szymanowie i Jugowej po Mszy  św. Natomiast w Dobromierzu o godz. 16.00 z kazaniem Pasyjnym w kościele św. Michała Archanioła. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udzialu w tym nabożeństwie.

13. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W czwartek Godzina Święta o godz. 16.00 w kościele św. Michała Archanioła. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia,  spowiedź od godz. 16.30, Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.