Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła

Dobromierz 11.02.2024 r.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 17.30 – 18.00.

2.Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny Extra” oraz Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym” rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post, oraz artykuły poruszajęce temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu.Jest teżnajnowszy numer „Gość Extra” w cenie 14 zł, poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

3. Sprzątanie – Szymanów: Bajor Teresa, Bajor Grzegorz

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

4. Dzisiaj w Kościele w Polsce początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5. W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła) i godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00; DPS w Jaskulinie- godz. 9.30. W czasie każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym Kościele przez wstrzemięźliwość i post.

6. Droga Krzyżowa w Dobromierzu w piątek o godz. 17.00 i Msza św. (kościół św. Piotra i Pawła). W Jugowej w piątek o godz. 15.30 i Msza św. Natomiast w Szymanowie w czwartek o godz. 15.30 i Msza św. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w szczególny sposób zapraszamy dzieci i młodzież, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komuniiśw. i młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedzielę w Pietrzykowie, Szymanowie i Jugowej po Mszy św. Natomiast w Dobromierzu o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym w kościele św. Michała Archanioła. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tym nabożeństwie.

8. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

9. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe 400 zł. Razem mamy kwotę 18 930 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.