Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

    Dobromierz, dnia 21.05.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 18.30 – 19.00

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa – NMP Wspomożycielki Wiernych
  • Piątek – św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Delanowska Krystyna, Młynarczyk Grażyna
  • Dobromierz: Rodzice dzieci I Komunijnych

5.      W przyszłą niedzielę 28 maja o godz. 10.00 I Komunia św. Spowiedź św. w sobotę w kościele św. Michała Archanioła o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30. Natomiast w Pietrzykowie o godz. 8.00, a w Jugowej o godz. 7.00 i 10.00 (zamiast Mszy św. o godz. 11.00)

6.      W przyszłą niedzielę 28 maja przypada ostatnia niedziela miesiąca maja. Jest w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Dlatego ofiary na cele remontowe będziemy zbierać w następną niedzielę tj. 4 czerwca.

7.      W poniedziałek, wtorek i środę trwają Kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawniej „Dni Krzyżowe”) podczas których Kościół w Polsce modli się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

8.      Parafia św. Michała Archanioła w Dobromierzu razem z Komitetem Remontu Kościoła w Szymanowie i mieszkańcami Szymanowa i Siodłkowic organizuje VI Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się 17 czerwca (sobota) na boisku w Szymanowie. Zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian o ofiarowanie fantów jak w poprzednich latach. W Szymanowie można składać u członków Komitetu Remontowego. Natomiast z pozostałych miejscowości w Dobromierzu na plebanii. Szczegółowy program Festynu podamy w najbliższym czasie.