Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

Dobromierz, dnia 09.05.2021 r.

1. Kancelaria parafialna  czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 18.30.
2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny.
3. W Liturgii kościoła wspominamy

  • Czwartek  – NMP Fatimskiej
  • Piątek – św. Macieja, Apostoła
  • Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Borysewicz Monika, Bierowiec Dorota
  • Dobromierz: Ulbin Magdalena, Kisiel Piotr, Knap Agnieszka, Śliwińska Barbara,Oszczanowska Jadwiga
  • Szymanów: sprzątanie według zeszytu

5. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawiane jeszcze  w Dobromierzu o godz. 9.00; 10.00; 11.00 oraz wyjątkowo o 12.30 ze względu na rocznicę I Komunii Świętej.
6. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła.
7. W ubiegłą  niedzielę zebraliśmy na cele remontowe kwotę 150 zł.  Razem  mamy sumę 8 300 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. W czwartek rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Od godz. 17.00 przyjmujemy intencje i okazja do spowiedzi św.. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Szymanowa.
9. Próba dla dzieci rocznicowych w poniedziałek i piątek o godz. 16.00 w kościele św. Piotra i Pawła. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i chrzestnych w sobotę 15 maja o godz. 10.00 w kościele św. Michała Archanioła.
10. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę i czwartek o godz. 16.00 w kościele św. Piotra i Pawła
11. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w środę 12 maja o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.
12. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.30 w kościele św. Piotra i Pawła.
13. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie osób chcących należeć do Apostolstwa Dobrej Śmierci, które odbędzie się w piątek 14 maja w kościele św. Michała Archanioła po wieczornej Mszy św . Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem. Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. Grupy Apostolstwa żywią szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i św. Józefa.

14. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej za wykoszenie trawy przy kościele św. Michała Archanioła.