Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

                       Dobromierz, dnia 06.05.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek  – św. Stanisława, biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski
  • Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Ryczek Edyta, Ryczek Aleksandra
  • Dobromierz: Kołodziej Jan, Wyrwas Mirosława,Soszko Danuta, Kowalczyk Joanna, Łapacz Roman

5.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • 1. Adrian Muraszko zam. Szymanów 36 z Weroniką Magdaleną Głuszek zam. Szymanów 4 (zapowiedź II)
  • 2. Piotr Michał Zieliński zam. Świebodzice z Alicją Kopeć zam. Wleń (zapowiedź II).

6.      W ubiegłą niedzielę wpłynęło jeszcze na cele remontowe 1960 zł . Razem mamy kwotę 25 650 zł.

7.      W przyszłą niedzielę ( 13 maja) pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 16 będą przyjmowane intencje. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe i o godz. 17.00 Msza św. z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty. O przygotowanie figury Matki Bożej prosimy mieszkańców Jugowej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 w Dobromierzu. Intencja z godz. 12.30 będzie odprawiona o godz. 17.00.

8.      Ks. Romuald zaprasza w sobotę 12 maja do kościoła św. Piotra i Pawła o godz. 9.00 rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

9.      Egzamin dla młodzieży przygotowującej się do przyjęci sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek 11 maja o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

10.  Parafia św. Michała Archanioła w Dobromierzu, Sołtys i Rada Sołecka, Urząd Gminy i GOKSiR w Dobromierzu organizuję Festyn Rodzinny w dniu 26 maja br. Zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian o ofiarowanie fantów na zabawę fantową, która będzie jednym z punktów Festynu. Fanty można przynosić na plebanię. Dzisiaj po Mszach św. można będzie złożyć dobrowolną ofiarę do puszek aby też można było zakupić fanty. Już teraz wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Jutro w  poniedziałek 7 maja zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w organizację Festynu na spotkanie w Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 19.00.

11.  Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na uroczystość św. Stanisława, Patrona Diecezji Świdnickiej

Drodzy Siostry i Bracia,

Umiłowani Diecezjanie,

w najbliższy wtorek, 8 maja przypada uroczystość  św. Stanisława. Krakowski Biskup i Męczennik jest nie tylko głównym Patronem Polski ale z woli św. św. Jana Pawła II jest także Patronem naszej diecezji. Diecezjalne patronalne święto ma szczególną rangę i znaczenie. Stanowi dla nas sposobność by jako przedstawiciele różnych stanów wspólnie podziękować Bogu za przyczyną naszego Orędownika w niebie za dar naszej wspólnoty diecezjalnej oraz za wszelkie łaski, które są naszym udziałem. Tegoroczne świętowanie odpustu diecezjalnego będzie miało dodatkowy tytuł z racji przypadającej 10. rocznicy święceń biskupich JE ks. bp. Adama Bałabucha, biskupa pomocniczego naszej diecezji. W tym dniu otoczymy naszą obecnością i modlitwą bp. Adama dziękując Dobremu Pasterzowi za jego powołanie i apostolską posługę.

Umiłowani Diecezjanie,

uroczystości odpustowe rozpoczniemy we wtorek, 8 maja o  godz. 17.00 w sanktuarium św. Józefa  Nieszporami o św. Stanisławie, następnie w uroczystej procesji przeniesiemy do katedry jego relikwie. A o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem najdostojniejszego Jubilata podczas której homilię wygłosi bp Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Drodzy,

gorąco zapraszam na diecezjalne święto całe duchowieństwo, kapituły kolegiackie, księży dziekanów, proboszczów i wikariuszy. Zapraszam siostry zakonne posługujące w diecezji, katechetów, bractwa, wspólnoty, grupy, ruchy modlitwo-formacyjne. Kieruję słowo serdecznego zaproszenia do wszystkich wspólnot parafialnych w naszej diecezji. Liczę na Wasze przybycie i obecność. Zorganizujmy w miarę możliwości swój czas tak by nasza katedra stała się licznie zgromadzonym diecezjalnym wieczernikiem, który za przyczyną św. Stanisława będzie wdzięcznie upraszał na dalszy czas Boże błogosławieństwo dla nas wszytkach a zwłaszcza na dalsze posługiwanie bp. Adama.

Przyzywając opieki Matki Bożej wszystkim na zbliżającą się radosną uroczystość św. Stanisława, Patrona diecezji świdnickiej udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

                                                                + Ignacy Dec

                                                              Biskup Świdnicki