Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła

Dobromierz 05.02.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę  godz.17.30 – 18.00.                                     

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy artykuł o różnych formach życia konsekrowanego.                                                                                                                                   

3. W liturgii Kościoła wspominamy:                                                                                    

  • Poniedziałek – Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy                                                                                                                         
  • Piątek – św. Scholastyki, dziewicy                                                                                                                           
  • Sobota – NMP z Lourdes                                                                                                             

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                                 

  • Szymanów: Matusiak Jadwiga, Matusiak Stanisław

5. We wtorek 7 lutego o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia odbędzie się spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji w dniach 30.04. – 07.05.2023 r. Bardzo prosimy aby przynieść ze sobą dowód osobisty oraz zaliczkę 1 200 zł. Informujemy, że jeszcze są wolne miejsca i można się zapisać.

6. W sobotę 11 lutego z okazji Światowego Dnia Chorych Msza św. będzie o godz. 9.00 w kościele św. Piotra i Pawła. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. W czasie Mszy Św. będzie udzielony Sakrament Chorych. Przypominamy, że sakrament ten można przyjąć tylko będąc w stanie łaski uświęcającej. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych na tą Mszę św.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1 730 zł. + 1 000 zł od organizatorów ostatniej zabawy, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Razem to suma 2 730 zł.  Obecnie na naszym koncie parafialnym mamy 4 350 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Jutro (poniedziałek) 6 lutego spotkanie Rady Parafialnej w Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

9. W czwartek 9 lutego spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. wieczornej w kościele św. Michała Archanioła. Obecność obowiązkowa. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony przez Księdza Biskupa Seniora Ignacego Deca dnia 1 czerwca na Mszy św. o godz. 17.00.

109 lutego 2023r. po Mszy Świętej w Kościele Św. Michała Archanioła w Dobromierzu, odbędzie się spotkanie z s. Damianą z Instytutu Szensztackich Sióstr Maryi w Otwocku, która jest koordynatorką Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich członków kręgów naszej parafii jak i wszystkich zainteresowanych na to spotkanie, gdzie pogłębimy wiedzę o apostolacie. Będzie też okazja by z siostrą Damianą porozmawiać, zadać pytania. Odpowiedzmy naszym stawiennictwem na zaproszenie Maryi, która pragnie naszej bliskości by prowadzić nas za rękę każdego dnia.