Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

                                                                                               Dobromierz 28.04.2024 r.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”,  „Gość Niedzielny” oraz Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym”: rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad z kardynałem Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II.

3. Sprzątanie kościoła w Szymanowie: Zabłocka Maria, Kowalec Anna

4. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dK, patronki Europy                                                                                                                 
  • Środa – św. Józefa Rzemieślnika                                                                                                                                 
  • Czwartek – św. Atanazego,biskupa i dK                                                                                    
  • Piątek – NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski                                                         
  • Sobota – św. Floriana, męczennika 

5. W piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Jest to też Święto Konstytucji 3 maja (rocznica uchwalenia A.D. 1791).

6. Od środy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa będą odprawiane w Dobromierzu po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiest w Jugowej w środę i piątek i w Szymanowie w czwartek o godz. 16.30 i o godz. 17.00 Msza św.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych w domachw sobotę od godz. 9.30. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.                                                                                     

 8. Zapraszamy na Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00 do Domu Bożego Miłosierdzia.

9. Dzisiaj zbieramy w Dobromierzu ofiary na cele remontowe. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy w Dobromierzu na cele remontowe jeszcze 50 zł.  Obecnie mamy na koncie 18 240 zł.

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe kościoła w Szymanowie       350 zł. Razem mamy kwotę 4 130 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe w Jugowej kwotę 1 070 zł. Razem mamy 2 120 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.                          

12. Dnia 1 czerwca br. organizujemy wraz z Radą Parafialną Parafialny Festyn Rodzinny na scenie w Dobromierzu. Przygotowujemy dla wszystkich dużo atrakcji (szczegóły podamy w późniejszym terminie), wśród których będzie między innymi Zabawa Fantowa. Dlatego już dzisiaj zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o ofiarowanie fantów. Bardzo prosimy, aby były to rzeczy nieużywane. Fanty można przynosić na plebanię. Już teraz wszystkim Ofiarodawom składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Informacja dla osób udających się na pielgrzymkę na Maltę „Śladami św. Pawła Apostoła”. Autobus będzie podstawiony o godz. 16.30. Zbiórka 30 kwietnia (wtorek) na Placu Wolności w Dobromierzu o godz. 16.45. Wyjazd punktualnie o godz. 17.00 na lotnisko do Wrocławia.

14.Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 14.00 w kościele św. Michała Archanioła. Obecność obowiązkowa.

15.Próby przed uroczystość I Komunii świętej odbędą się 06.05 (Poniedziałek), 08.05 ( Środa), 10.05 (Piątek). Próby odbędą się w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 16.30

16.Parafia nasza prowadzi zbiórkę środków czystości, które wyślemy do Hospicjum w Wilnie prowadzonego przez polską siostrę zakonną. Bóg zapłać. Zbiórka do końca maja.