Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Trócy Świętej

Dobromierz, dnia 07.06.2020 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 18.30 – 19.00.  

2.      Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego

3.      W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Jadwigi Królowej
  • Czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • Sobota  – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Gąsior Bogumiła, Białek Jadwiga
  • Dobromierz: Dec Mariola, Rowicka Krystyna, Kruszelnicka Grażyna, Domeradzka Małgorzata,  Apolinarski Artur,

5.      W czwartek 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. będzie następujący: Pietrzyków – godz. 8.00; Dobromierz – godz. 9.00; Szymanów i godz. 11.30 (z procesją); Jugowa – godz. 11.30 (z procesją). Lokalizacja i stawianie ołtarzy, jak w ubiegłym roku. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na próby w poniedziałek i środę o godz. 17.30 przy kościele św. Michała Archanioła. Oktawa Bożego Ciała w kościele św. Michała Archanioła. Natomiast w niedzielę w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła po Mszy św. o godz. 12.30.

6.      W sobotę 13 czerwca Nabożestwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będą przyjmowane intencje i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej do kościoła św. Michała Archanioła. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Szymanowa i Siodłkowic.

7.      W przyszła niedzielę w Jugowej o godz. 11.00 odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Sumę odpustową odprawi ks. Andrzej Raczycki. Prosimy przygotować sztandary na procesje. W związku z odpustem nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

8.      Bardzo serdecznie dziękuję za przystrojenie kościoła paniom: Juliannie Tarka, Karinie Wiązek, Dorocie Bierowiec, Anecie Ziarek. Bóg zapłać.

9.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1 660 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.