Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

Dobromierz, 10.04.2022 r.

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek o godz. 18.30-19.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny.  

3. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                          

  •  Jugowa: Pilat Irena, Boczanowska Magdalena                                                                                             
  • Dobromierz:                                                                                       
  • Szymanów: Kirklo Elzbieta, Kirklo Elwira

4. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. Od jutra (poniedziałek) figura będzie w kościele w Szymanowie przez okres Triduum i Świąt Wielkanocnych do 19 kwietnia i nastapi dalsza peregrynacja figury w rodzinach.  

5. Triduum Paschalne:

WIELKI CZWARTEK – Uroczysta Msza św. upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msze św.: Jugowa i Szymanów – godz. 17.00; Dobromierz – godz. 19.00. W Dobromierzu adoracja Pana Jezusa w ciemnicy po Mszy św. do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – to jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. Centralną częścią liturgii jest adoracja Krzyża. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone tego dnia przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie. Liturgia Męki Pańskiej w Jugowej i Szymanowie – godz. 16.30 – Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Liturgia  Męki Pańskiej. W Dobromierzu o godz. 15.00 Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia w kościele św. Piotra i Pawła. W Dobromierzu adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 10.00 – 18.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00.

WIELKA SOBOTA – Liturgia Wigilii Paschalnej

W Jugowej i Szymanowie o godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschanej. W Dobromierzu o godz. 21.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godz. 22.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona procesją rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Porządek Mszy św. będzie następujący: Szymanów – godz. 9.00; Pietrzyków – god. 10.00; Jugowa – godz. 11.00; Dobromierz – godz. 12.30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Taca w Poniedziałek Wielkanocny jest przeznaczona na WSD w Świdnicy.

6. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie według następującego porządku: Dobromierz – godz. 9.00 i 12.00; Szymanów – godz. 10.00; Jugowa – godz. 11.00; Pietrzyków – godz. 9.00; Bronówek – godz. 9.30; Bronów – godz. 10.00; Serwinów – godz. 10.30; Siodłkowice – godz. 11.00; Jaskulin – godz. 11.30.

7. Projekt na wykonanie instalacji elektrycznej w kościele św. Michała Archanioła + kosztorys kosztował 2 000 zł. Na koncie obecnie mamy kwotę  12 760 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Obecnie dokonujemy już zakupów materiałów do wykonania prac związanych z wymianą instalacji elektrycznej w kościele.                                                                           

8. Planujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 23.09.-2.10.2022 r. (Loreto, Monte San’Angelo, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Asyż, Cascia, Rocaporena, Padwa. Program pielgrzymki i wszystkie szczegoły są umieszczone na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy u ks. Proboszcza do konca kwietnia.