Ogłoszenia parafialne

 Ogłoszenia duszpasterskie – Najświętszej Trójcy

Dobromierz, 12.06.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę o godz. 18.30-19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny.  

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek  – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK                                                                                                                                         
  • Wtorek – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika                                                                                                                            
  • Czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa                                                                                                                            
  • Piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika                                                                                                                         
  • Niedziela –

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                           

  • Jugowa: Nackiewicz Anna, Nackiewicz Jolanta                                                                           
  • Dobromierz: Goławska Halina, Walkiewicz Zuzanna, Sadowska Anna, Malicki Ryszard, Żołądek Irena                                                                                                                      
  • Szymanów: Krawczyk Marek, Filipczak Michał

5. Jutro,  13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będą przyjmowane intencje i okazja do spowiedzi św. O godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Szymanowa.

6. W czwartek 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. będzie następujący: Dobromierz – godz. 9.00 (kościół sw. Piotra i Pawła) z procesją do 4 ołtarzy;Pietrzyków – godz. 8.00;  Jugowa i Szymanów – godz. 11.00 z z procesją do 4 ołtarzy. Lokalizacja i stawianie ołtarzy, jak w poprzednich latach. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na próby we wtorek i środę o godz. 17.00 przy kościele św. Michała Archanioła.

7. Szczególnym wyrazem misji Kościoła świętego jest troska o pogłębienie i ożywienie wiary każdego z ochrzczonych. Pomocą w tym dziele, oprócz codziennego duszpasterstwa, są rekolekcje oraz misje święte, które są bardziej wytężonym czasem duchowej pracy nad sobą i odbywają się co dziesięć lat. W bieżącym roku nadszedł dla nas także czas kolejnych misji parafialnych, które były przekładane ze względu na pandemię.

Nasza zgoda i pragnienie łaski przybliża człowieka do Bożego Serca, by odnowił swoje życie, stając się wiernym i wytrwałym świadkiem Chrystusa w świecie i codziennym życiu.

Doświadczenia ostatnich lat wystawiły wiarę każdego z nas na trudną próbę. Wielu ludzi zaniedbało swoje duchowe życie, Bóg stał się Kimś dalekim, a może i nawet niepotrzebnym. Tym bardziej więc trzeba znów zastanowić się nad osobistą relacją z Bogiem, by nie zmarnować zbawczej ofiary Jezusa i nie utracić życia wiecznego.

Z ufnością, że nadchodzące misje parafialne są szansą na uczynienie kolejnego kroku do jedności z Bogiem, umocnienia wspólnoty parafialnej i stawania się świętymi, zapraszamy serdecznie każdą i każdego z Was, by otworzyć serce i jak najlepiej przeżyć te duchowne ćwiczenia, które rozpoczniemy już w przyszłą niedziele 19 czerwca pod hasłem „MATKO NAJŚWIĘTSZA DO SERCA TWEGO” , pod przewodnictwem Ojca Henryka Kałuży, ze Zgromadenia Misjonarzy Słowa Bożego (Ojców Werbistów) z Nysy. Program Misji został dostarczony do każdej rodziny. Msze św. w przyszłą niedziele będą odprawiane według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00 i 12.30 (kościół św. Piotra i Pawła); Szymanów – godz. 9.00; Jugowa – godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. w Jugowej o godz. 7.00 oraz w Pietrzykowie o godz. 10.00,  a intencja z Pietrzykowa będzie odprawiona w Dobromierzu o godz. 12.30. W niedzielę po południu o godz. 15.00 w Jugowej i o godz. 17.00 w Dobromierzu będą Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego z błogosławieństwem Lourdzkim wszystkich rodzin. W Dobromierzu w czasie Misji wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Parafian do licznego udziału w Misjach Świetych.

8. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze 300 zł na cele remontowe.  Na naszym koncie parafialnym jest minus 4 030 zł. Ten dług się wyrówna przy kolejnych miesięcznych zbiórkach na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. We wtorek 14 czerwca zapraszamy klasy VI i VII przygotowujące się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania na egzamin do Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 19.00.

10. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Michał Basztura, zam. w Szymanowie z Joanną Błaszczyk, zam. w Szymanowie (zapowiedź II).