Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dobromierz, dnia 24.11.2019 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 17.30-18.00.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej
  • Sobota – św. Andrzeja Apostoła

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa:  Łapińska Anna, Jania Wanda
  • Dobromierz: Kołodziej Iwona, Żurek Małgorzata, Król Maria, Zachariasz Anna, Ziarek Marcin

5.      Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe.  Wszytkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

6.      Od jutra (poniedziałek) będziemy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok 2020.

7.      W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8.      W przyszłą niedzielę będzie można kupić świąteczne świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

9.      Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

10.  Klub Siatkarski DOBROWOLLEY, Sołtys i Rada Sołecka, Radni, Parafia św. Michała Archanioła w Dobromierzu zapraszają dzie z sołectwa Dobromierz na II Mikołajskowy Turniej Siatkarski o puchar Wójta Gminy Dobromierz 7 grudnia (sobota) w Hali Sportowej o godz. 10.00. W programie: turniej siatkarski, spotkanie ze św. Mikołajem, gry i zabawy dla dzieci, słodki poczęstunek, upominki. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.

11.  Od 23kwietnia do 4  maja 2020 r.  organizujemy 10 – dniową Pielgrzymkę do Grecji i Macedonii śladami św. Pawła Apostoła. Udamy się między innymi do Skopije, Ohrydu, Kalambaki, Meteorów (wiszące klasztory), Aten, Koryntu, Termopile, Salonik, Kawali, Filippi i Belgradu. Koszt – 2 150 zł + 110 euro. Zapisy u ks. Proboszcza. Program szczegółowy jest na stronie internetowej naszej parafii. Można także otrzymać po Mszy św. wersję papierową. 

10 DNIOWA PIELGRZYMKA DO GRECJI I MACEDONII – 24.04. – 03.05.2020 r.

1 dzień Poranny wyjazd z Dobromierza, obiadokolacja, nocleg w Serbii

2 dzień śniadanie, przejazd do Skopije, zwiedzanie domu rodzinnego Matki Teresy z Kalkuty, obiadokolacja, nocleg

3 dzień śniadanie, zwiedzanie Ohrydu, skąd przybyli Cyryl i Metody ewangelizować Europę środkową, rejs statkiem po majestatycznym jeziorze, obiadokolacja, nocleg

4 dzień śniadanie, przejazd do Grecji, do Kalambaki – wizyta w pracowni ikon, zwiedzanie jednego z wiszących klasztorów  w Meteorach położonych „między niebem a ziemią”, obiadokolacja, nocleg

5 dzień  śniadanie,przejazd do Aten– zwiedzanie: Katedra św. Dionizego, Wzgórze Akropolu, Agora, Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza – zmiana warty, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Olimpijski, miejsce Igrzysk Panatenajskich, spacer  po  Place,  obiadokolacja, nocleg

6dzień  śniadanie,  przejazd  do Koryntu, zwiedzanie starożytnych ruin, miejsca gdzie św. Paweł głosił kazania, katedra św. Pawła rejs statkiem po kanale korynckim,   przejazd do starożytnej twierdzy w Mykenach, wraz z grobami Agamemnona i Klitejmestry, obiadokolacja, nocleg

7 dzień  śniadanie, przejazd przez Termopile postój  w miejscu  znanej  bitwy z Persami (480 r. p.n.e.), degustacja lokalnych win, obiadokolacja, nocleg

8 dzień śniadanie, przejazd do Salonik, spacer do białej wieży. Dalszy przejazd do Kawali  (dawne Neapolis) miejsce gdzie Apostoł Paweł po raz pierwszy postawił stopę na kontynencie europejskim, zobaczymy wspaniałą mozaikę upamiętniającą to wydarzenie , port do którego dopłynął św. Paweł. Następnie udamy się do Filippi miejsca gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą kobietę w Europie Lidię, obiadokolacja, nocleg

9 dzień  śniadanie, przejazd do Belgradu, wieczorny spacer po starówce, obiadokolacja, nocleg

10 dzień  śniadanie, przejazd powrotny do Polski, obiadokolacja, powrót do Dobromierza około godz. 24.00

osób: 40-46                cena za os:  2150 zł

Świadczenia:

przejazd zachodnim autokarem (wc, klimatyzacja, barek kawowy, dvd)
–         9 noclegów (w hotelach ***, pokoje 2 osobowe z łazienkami)
–    9 śniadań,  10 obiadokolacji
–    ubezpieczenie KL 10 000 euro, NW 5000 pln
–         opieka pilota
Cena nie zawiera: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, degustacja win, audio guide, lokalnych przewodników, rejsy statkiem, wieczór folklorystyczny, opłata na Fundusz Gwarancyjny, opłaty lokalne  razem:   110-120 euro/os
KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.