Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła

 Dobromierz 29.01.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę  godz.17.30 – 18.00  

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego. Gościu Niedzielnym ważny dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów. 

 3. W liturgii Kościoła wspominamy:  

  • Poniedziałek – Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy                                                                                                                             
  • Wtorek – św. Jana Bosko, prezbitera   
  • Czwartek –  Ofiarowanie Pańskie
  • Piątek – św. Błażeja, biskupa i męczennika                                     

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                                 

  • Jugowa: Ryczek Edyta, Ryczek Aleksandra                                                                                                      
  • Szymanów: Jędrasiak Zofia, Zapłotny Andrzej

5. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00(kościół św. Michała Archanioła) i godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00.  Na Msze św. przynosimy gromnice. Na Mszy św. o godz. 18.00 w Dobromierzu w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła będzie poświęcenie i rozdanie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W piątek o godz. 15.00 w kościele św. Piotra i Pawła Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 17.00 oraz spowiedź św. o godz. 16.30. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.30. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Od jutra (30 stycznia) Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w dni powszednie: Dobromierz – godz. 17.00, w sobotę – godz. 8.00; w Jugowej w środę i piątek – godz. 16.00; w Szymanowie – czwartek – godz. 16.00.

8. Zakończyliśmy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. Dziękujemy za wspólne spotkania w Waszych mieszkaniach i domach oraz za bardzo serdeczną atmosferę modlitwy i rozmowy. Dziękujemy także za ofiary z racji kolędy i ofiary złożone na ubezpieczenie naszych kościołów, kaplic, cmentarzy, plebanii i Domu Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność za naszą Parafię. Bóg zapłać.

9. We wtorek 7 lutego o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia odbędzie się spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji w dniach 30.04. – 07.05.2023 r. Bardzo prosimy aby przynieść ze sobą dowód osobisty oraz zaliczkę 1 200 zł. Informujemy, że jeszcze są wolne miejsca i można się zapisać.

9. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe. Obecnie na naszym koncie parafialnym mamy 1 520 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.