Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła

Dobromierz, 30.01.2021 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 do godz. 18.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

 • Poniedziałek – św. Jana Bosko, prezbitera
 • Środa – Ofiarowanie Pańskie
 • Czwartek – św. Błażeja, biskupa i męczennika
 • Sobota – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

 • Jugowa: Koza Stanisława, Mielnik Karolina
 • Dobromierz: Wysoczańska Anna, Barecka Edyta, Nydza Maciej, Wojdat Andrzej, Szulc Halina
 • Szymanów: Letko Dorota, Letko Ireneusz

5. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. W tym tygodniu figura odwiedzi następujące rodziny w Jugowej:

 • Poniedziałek (31 stycznia) – Noga Zofia
 • Środa (2 luty) – Kasprzyk Czesława
 • Piątek (4 luty) – Buczak Bogumiła
 • Niedziela (6 luty) – Nackiewicz Jolanta

6. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. Msze św. w tym dniu według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła), godz. 18.00 (kościół św. Piotra i Pawła); Pietrzyków – godz. 16.00; Szymanów – godz. 16.00; Jugowa – godz. 17.00.7. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskie. Poświęcenie i wręczenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 18.00 w Dobromierzu.

8. W czwartek o godz. 10.00 do kościoła św. Piotra i Pawła zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców młodzieży przygotowujących się do Bierzmowania oraz wszystkich chętnych do pomocy w rozebraniu dekoracji świątecznych.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W czwartek Godzina Święta w kościele św. Michała Archaniola o godz. 16.00. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. i spowiedź w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła od godz. 16.30. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.10. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w Jugowej w środę i piątek o godz. 16.00 i w Szymanowie o godz. 16.00 w czwartek.. W Dobromierzu Msze św. w dni powszedni o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00.

11. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe kościoła. W minionym tygodniu zebraliśmy sumę 390 zł. Obecnie mamy kwotę w wysokości 8 500 zł.Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12.Caritas Diecezji Świdnickiej prowadzi 6 jadłodajni dla ubogich, gdzie przygotowywane są posiłki dla ponad 1300 osób dziennie. Ze względu na zaskakujący na początku 2022 r. wzrost cen gazu (o ponad 300 %) Caritas stanął przed dylematem zaprzestania gotowania dla biednych albo zebrania dodatkowych środków. W obecnym miesiącu brakuje Caritas w zakresie prowadzenia jadłodajni ok. 30 000 tys.W związku z zaistniałą sytuacją bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, wyraził zgodę na przeprowadzenie na ten cel, we wszystkich kościołach diecezji po Mszach św., zbiórki do puszek w przyszłą niedzielę 6 lutego br. na ten cel.

13. Zakończyliśmy w parafii Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. Dziękujemy za wspólne spotkania w waszych mieszkaniach i domach oraz za bardzo serdeczną atmosferę modlitwy i rozmowy. Dziękujemy także za ofiary złożone na ubezpieczenie naszych kościołów, kaplic, cmentarzy, plebanii i Domu Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność za naszą Parafię. Bóg zapłać.