Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna

Dobromierz, 08.05.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę o godz. 18.30-19.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny.  

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji                                                                                                                      
  • Wtorek –                                                                                                                                     
  • Piątek – NMP z Fatimy                                                                                                                                    
  • Sobota – św. Macieja, Apostoła

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                           

  • Jugowa: Gąsior Bogumiła, Białek Jadwiga                                                                                   
  • Dobromierz: Wysoczańska Halina, Pokrzyk Anna, Amanowicz Teresa, Wysoczańska Danuta, Tarka Marta                                                                                                                    
  • Szymanów: Otocka Anna, Biel Małgorzata

5. W Kościele w Polsce „Niedziela Dobrego Pasterza”. Początek Kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na seminarium w Świdnicy.

6. W piątek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będą przyjmowane intencje i okazja do spowiedzi św. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Pietrzykowa.

7. Próby dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. będą we wtorek i czwartek o godz. 17.00 w kościele św. Piotra i Pawła.

8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klas VI i VII we wtorek o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia. Obecność obowiązkowa.

9. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 do Domu Bożego Miłosierdzia.

10. W środę 11 maja zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych (klasy IV) do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 19.00.

11.  W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszczena cele remontowe 100 zł. Razem mamy 14 910 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się jutro ( w poniedziałek 9 maja) o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

13. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • 1. Sebastian Tomasz Wieczorek, zam. Wrocław z Anetą Magdaleną Bierowiec, zam. Jugowa (zapowiedź I)
  • 2. Krzysztof Ruszczyk, zam. Pietrzyków z Pauliną Olgą Pańta, zam. Wiązów (Zapowiedź I)

14. Planujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 16.09.-25.09.2022 r. (Loreto, Monte San’Angelo, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Asyż, Cascia, Rocaporena, Padwa. Program pielgrzymki i wszystkie szczegoły są umieszczone na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy u ks. Proboszcza do 15 maja.

15. Spotkanie pielgrzymów odbędzie się 18 maja (środa) o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia. Na spotkanie proszę przynieść zaliczkę w kwocie 600 zł od osoby oraz dowód osobisty.

16. W dniach 19 – 26 czerwca br. w naszej parafii pod hasłem „MATKO NAJŚWIĘTSZA DO SERCA TWEGO” odbędą się MISJE ŚWIĘTE, pod przewodnictwem Ojca Henryka Kałuży, ze Zgromadenia Misjonarzy Słowa Bożego (Ojców Werbistów) z Nysy.

17. Ksiądz Andrzej organizuje wyjazd do Brna w dniu 18 czerwca 2022. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz u ks. wikariusza.

18. Bardzo serdecznie dziękuję za wykoszenie trawy przy kościele św. Michała Archanioła panom: Andrzejowi Story, Andrzejowi Abramowiczowi i Bartkowi Abramowiczowi. Dziękuję bardzo za dużą pomoc przy montażu nowej instalacji elektrycznej Panom Ryszardowi Broszczakowi i Janowi Kurek. Dziękuję paniom i panom , którzy posprzątali wczoraj generalnie kościół św. Michała Archanioła: Halina Wysoczańska, Halina Goławska, Julianna Tarka, Stanisława Story, Andrzej Story, Irena Abramowich, Urszula Buczak, Jan Kurek, Zofia Broszczak, Tadeusz Broszczak, Czesława Sadowska, Ludwika Kmieć, Danuta Wysoczańska.