Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 26.01.2020 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 17.30 – 18.00.

2.      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dK
  • Czwartek – Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy
  • Piątek – św. Jana Bosko, prezbitera
  • Niedziela – Ofiarowanie Pańskie 

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Szyra Krystyna, Cycoń Anna
  • Dobromierz: Gruner Urszula, Grabska Elżbieta, Ramz Hanna, Olchówko Wanda, Stankiewicz Teresa

5.      Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom  składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.      W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła do Macedonii i Grecji w terminie od 24 kwietnia do 3 maja 2020 r. Zapisy u ks. Proboszcza. Program na stronie internetowej naszej Parafii. Spotkanie organizacyjne dla osób, które się zapisały odbędzie się jutro 27 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia. Prosimy, aby przynieść ze sobą dowód  osobisty i zaliczkę w wysokości 650 zł.

7.      W sobotę 1 lutego zapraszamy o godz. 10.00 do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła rodziców dzieci komunijnych i młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania celem pomocy w rozebraniu świątecznej dekoracji.

8.      W przyszłą niedzielę Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie gromnic. Natomiast na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie świec dla dzieci komunijnych.

9.      W tym tygodniu przypada I sobota, I niedziela miesiąca.W  niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10.  Zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za miłe i serdeczne przyjęcie nas po kolędzie. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofary oraz za złożone ofiary na ubezpieczenie naszych kościołów, kaplic i cmentarzy. Bóg zapłać.

11. W dniach 20 – 21 marca organizujemy pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa. Koszt 350 zł. Zapisy i bliższe informacje u ks. Andrzeja.’