Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu

                                                                                               Dobromierz 03.03.2024 r.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 17.30 – 18.00.

2.Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”,  „Gość Niedzielny” oraz Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym” temat dobrej spowiedzi. O tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia, mówią osoby zaangażowane w życie Kościoła. Polecamy także Historię Kościoła w cenie 12 zł. Tematy numeru to: Inkwizycja, celibat, Hitler i Fatima, Kobieta spowiednikiem? Siostra Damascena – zakonnica, która rozminowała Kościół.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:                                                                                 

  • Poniedziałek – św. Kazimierza, królewicza                                                                       
  • Czwartek – św. Perpetuy i Felicyty                                                                                          
  • Piątek – św. Jana Bożego, zakonnika

4. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Godzina Święta w kościele św. Michała Archanioła o godz. 16.00.                                                                                   

5. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Piotra i Pawła o godz. 15.00. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św.

6.  Zapraszamy w czwartek do Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00 na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1 400 zł. Obecnie mamy kwotę 21 530 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Marek Orynczak, zam. Szymanów z Katarzyną Kasperek, zam. Świdnica (zapowiedź III).

9. Po Mszy św. można jeszcze kupić baranki wielkanocne z cukru do koszyczka lub na stół  w cenie 10 zł. Dochód jest przeznaczony na letni wypoczynek dzieci.

10. W przyszłą niedzielę, jako 2 niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe kościoła w Szymanowie. Dobrowolne ofiary składamy podpisane imieniem i nazwiskiem w kopertach na tacę.

11. Już dzisiaj ogłaszamy i zapraszamy, jak w poprzednich latach do udziału w konkursie na palmę wielkanocną z nagrodami, który odbędzie się w Niedzielę Palmową. Zapraszamy Sołectwa z naszej parafii z Dobromierza, Jugowej, Szymanowa, Pietzykowa, Bronowa, Jaskulina, OSP z Dobromierza i Jugowej, połączone Róże Żywego Różańca, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, młodzież przygotowującą się do Bierzmowania i pozostałych uczniów Szkoły Podstawowej, Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz Radę Parafialną.

12. W czwartek 7 marca zapraszamy do Domu Bożego Miłosierdzia o godz. 16.00 ministrantów, dzieci ze scholi wraz ze swoimi rodzicami na robienie palm wielkanocnych. Później w niedzielę przed Niedzielą Palmową zachęcamy wszystkich naszych Parafian do zakupienia tych palm, a dochód będzie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci.

13. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 17.03. – 19.03. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Gibek, wikariusz z Parafii pw. Św. Mikołaja ze Świebodzic. Spowiedź wielkopostna będzie w poniedziałek 18 marca.

14. W ubiegłą niedzielę zebrano dobrowolne ofiary do puszek na misyjne dzieła Ad Gentes w wysokości 470 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

15. Zbiórka ministrantów w sobotę 9 marca o godz. 10.00 w kościele św. Michała Archanioła. Obecność obowiązkowa. 

16. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej zapraszają na piątą edycję konferencji dla kobiet „Córka Króla” pod hasłem OBDAROWANA. Tegoroczne spotkanie odbędziesię 16 marca w Centrum Kultury w Strzegomiu, a rozpocznie o godz. 9.00 Mszą Świętą w Bazylice Strzegomskiej. Wśród zaproszonych gości w tym roku znajdują się: ks. Marek Dziewiecki, psycholog specjalizujący się w pracy z małżeństwami i rodzinami, Marta Mułańsija, liderka wspólnoty z Warszawy, psychoterapeutka, liderka Szkoły Uwielbienia oraz Aneta Zabrzecka, farmaceutka, zielarka, wykładowczyni studium św. Hildegardy w Legnicy. Więcej informacji na stronie internetowej i na plakatach.