Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu

                                                                                                Dobromierz, 20.03.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 do godz. 18.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny.

3.  W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Piątek – Zwiastowanie Pańskie                                             

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Bierowiec Danuta, Fuławka Monika                                                                         
  • Dobromierz: Krumplewska Wioletta, Apolinarski Artur, Filipiński Roman, Seperant Elżbieta, Laskowski Piotr                                                                                  
  • Szymanów: Ślązak Małgorzata, Łakomy Marek

5. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. W tym tygodniu figura odwiedzi następujące rodziny w Jugowej:  

  • Wtorek (22 marzec) – Sadło Agata                                                                            
  • Czwartek (24 marzec) – Filipczak Władysława                                                             
  • Sobota (26marzec) – Piotrowska Henryka   

6. W piątek  w uroczystość Zwiastowania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W Kościele w Polsce Dzień Świętości Życia.

7. W piątek przypada 18 rocznica ustanowienia diecezji świdnickiej, sakry biskupiej oraz ingresu I Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca do katedry świdnickiej.

8. W piątek25 marca spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  po Mszy św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

9. W każdy piątek Wielkiego Postu Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

10. Spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas VI i VII odbedzie się we wtorek 22 marca po Mszy św. wieczornej w kosciele św. Michała Archanioła.

11. Osoby, które chciałyby czynnie wziąć udział w przygotowaniu Triduum Paschalnego (dotyczy przygotowania liturgii z udziałem świeckich) proszone są o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

12. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 3 kwietnia i potrwają do środy 6 kwietnia. Nauki rekolekcyjne będzie prowadził ks. Grzegorz Fabiński – wikariusz z Parafii Katedralnej w Świdnicy. Program rekolekcji podamy w późniejszym terminie.

13. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w Wielkim Poście w nabożeństwach Drogi Kryżowej i Gorzkich Żali

14. Informujemy, że w piątek 1 kwietnia o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami Dobromierza z kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła do kościoła św. Michała Archanioła. Bliższe informacje podamy w późniejszym terminie.

15. Ogłaszamy tradycyjny konkurs z nagrodami, który się odbędzie w Niedzielę Palmową na największą i najładniejszą palmę wielkanocną. Przez 2 lata była przerwa związana z pandemią koronawirusa. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym konkursie uczniów Szkoły Podstawowej, Sołectwa naszej Parafii z Dobromierza, Jugowej, Szymanowa, Pietrzykowa, Bronowa i Jaskulina, OSP zDobromierza i Jugowej, połączone Róże Żywego Różańca oraz rodziny i osoby indywidualne.

16. Dnia 9 kwietnia (sobota) o godz. 16.00  zapraszamy na Koncert Charytatywny w wykonaniu aktorów Polskiego Teatru Historii  pt. „DLA POKOJU UKRAINY” organizowany przez naszą Parafię św. Michała Archanioła i Gminę Dobromierz. Koncert odbędzie się w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

17. Dzisiaj po Mszach św. w Dobromierzu i Pietrzykowie zbieramy ofiary do puszek na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

18. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

19. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Mateusz Chryplewicz, zam. Jugowa z Moniką Jagieła, zam. Wrocław (zapowiedź II).

20. Zachęcamy by w piątek 25 III, w uroczystość Zwiastowania NMP, w łączności z Ojcem Świętym, zawierzającym Niepokalanemu Sercu Maryi Rosję i Ukrainę, w  kościołach parafialnych o godz.17.00 modlić się w intencji pokoju na Ukrainie i w intencji nawrócenia Rosji. W związku z tym w kościele św. Piotra i Pawła o godz. 17.00 będzie nabożeństwo  w tej intencji z Aktem Zawierzenia i po nabożeństwie Droga Krzyżowa i Msza św. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.